Seisukoht

Seisukoht | Süsteem ei luba puhata (2)

Kaarel Täll, sporditoimetuse juhataja, 1. juuni 2021 18:59

Igal pool on väsinud inimesed. Süsteem pakub välja ka lahenduse: igal aastal tohib puhata 28 päeva, mis peaks hoidma meid värskena! 365 päevast neli nädalat on aeg iseendale, et koguda kuidagi energiat ülejäänud sadadel päevadel töötamiseks.

Süsteemiga harjunud inimestena võtame seda normaalsusena. Viis päeva nädalas töö, lisaks kaks vaba päeva, mis tihtilugu on täis töömõtteid, sest uus tööpäev on ju kohe ukse ees. Mõned võtavad vabad päevad tõesti vabaks, aga tervel hulgal pole selleks mingit võimalust. Kui vabal ajal tööd ei tee, siis polegi võimalik valmis jõuda. 

Sama jutt käib ka kaheksa tunni pikkuse tööpäeva pihta. Jällegi on süsteem pakkunud välja võimaluse näiteks õhtud oma elust n-ö vabaks saada, aga reaalsus näitab paljudel puhkudel, et kui tasustamata ületunde ei tehtaks, siis jällegi ei saaks ettenähtud töö valmis. Väsimusega võitlemise nurga alt pole tegelikult nii suurt vahetki, kas ületunni eest saab raha või mitte. Kaheksatunnine tööpäev on paljude jaoks võimatu, samuti nagu viiepäevane töönädal.

Väsimusest peaks päästma puhkus. 28 päeva, kui inimene tohib tegeleda endaga, mitte tööandja või kliendiga. Oma mõtete ja oma perega. Neid päevi on uskumatult vähe. Liiga vähesed tööandjad on proovinud muid võimalusi, lubamaks oma inimestel olla pidevalt värsked, mitte väsinud. Mis juhtuks sel juhul töö tulemuslikkusega? Äkki, kui laseks inimestel rohkem puhata, ei oleks vaja öösiti ja nädalavahetustel töötada? Maailm katsetab tasapisi ka neljapäevase töönädalaga. Proovime ka! Praegu on liiga paljud eestlased väsinud. Sellega peab tegelema. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee