Sisuturundus

5 raamatut, mida enne investeerimisega alustamist lugeda 

LHV, 29. juuni 2021 15:43

Foto: Envato Elements

Ega ilmaasjata öelda, et esimene investeering tee teadmistesse. Parim viis, kuidas enne päris rahaga investeerimist endale ABC selgeks teha, on lugeda läbi mõni asjalik raamat. Toome esile viis alustava investori lemmikraamatut, kust saada teadmisi või häid ideid.

Viimastel aastatel on Eestis selliseid põnevaid raamatuid õnneks hulganisti ilmunud ja need on leitavad nii poodidest kui ka raamatukogudest. Näiteks on ka LHV Pangas investeerimiskirjanduse raamatukogu, kus nii alagajatele kui ka edasijõudnud kauplejatele head lugemisvara leidub.

Jaak Roosaare
„Rikkaks saamise õpik“

Kindlasti on paljud Eesti investorid saanud esimese innustuse just kohaliku eeskuju Jaak Roosaare raamatust. See on mõeldud kõigile, kes soovivad rikkaks saada. Roosaar peab õigeks rahaasjadega teadlikku tegelemist ja annab õpikus praktilise õpetuse, kuidas planeerida oma vara, kuidas investeerida ja luua endale passiivne sissetulek. Muu hulgas selgitatakse, kuidas investorina kasutada dividendiaktsiaid, laene, kinnisvara, väärismetalle, metsa või põllumaad. Roosaare annab mõttele suuna ja ka tööriistad eesmärkide saavutamiseks. Autori sulest on ilmunud ka eraldi õpikud aktsiatega ja kinnisvaraga rikkaks saamise kohta.

Seppo Saario
„Kuidas ma investeerin börsiaktsiatesse“

See raamat annab hea pildi, kuidas börsiaktsiatesse investeerida: kuidas valida aktsiaid, kuidas investeerimisega alustada, millal osta, millal müüa ja millele tähelepanu pöörata, et tõepoolest oma portfellilt tulu teenida. Raamat tutvustab ka erinevaid investeerimisstrateegiaid, nii et iga lugeja saab ise otsustada, milline viis temale sobiks. Saario on investeerimisguru nii Soomes kui ka Eestis ja paistab, et ka tema raamatud on bestsellerid mõlemal maal ühtemoodi.

Benjamin Graham
„Intelligentne investor“

Autor on oma isikliku kogemuse pealt kirja pannud põhimõtted, kuidas finantsturgudel pikaajaliselt ellu jääda ja edu saavutada. Warren Buffetti õpetajana tuntud Graham keskendub sellele, kuidas leida varade tegelik fundamentaalne väärtus. Seda teades saab magada rahulikult ja vältida olukorda, et poodi tormatakse siis, kui kaup on üles hinnatud, ja välja siis, kui kaup alla hinnatud.

„Intelligentne investor“ on raamat, mis tuletab investoritele meelde olulisi põhitõdesid, kuidas investeerida pikaajaliselt, arvutada varade õiglast väärtust, hajutada investeeringuid ja kasutada turgude kõikumist edukalt enda kasuks.

Philip A. Fisher
„Tavalised aktsiad, tavatud kasumid ning teisi tekste“

See raamat annab investorile teadmisi, kuidas leida suurepäraseid ettevõtteid ning hoida neid investeeringuid pikalt. Autori filosoofia järgi tuleb ettevõtteid hinnata kvaliteedi kaudu, kuid see, kuidas ta õpetab kvaliteeti määrama, on igati adekvaatne ka täna, rohkem kui 60 aastat pärast raamatu esmatrükki. Näiteks, et pikas plaanis on edukad need ettevõtted, kes kohtlevad oma inimesi hästi. Nagu on kirjutanud ka LHV portfellihaldur Kaius Kiivramees raamatu tagakaanele, on antud raamat kasvuinvestori piibel, andes unikaalse raamistiku väga kvaliteetsete ettevõtete leidmiseks ja nende hoidmiseks läbi aastakümnete.

John C. Bogle
„Aruka investori taskuraamat“

Bogle hoiatab, et investoril tuleb arvestada, et aktsiaturgudel on tihti võitjaks vahemehed ning kaotajaks investorid. Turgu aktiivse aktsiate valikuga lüüa on keeruline. Et kaotajaks jäämist vältida, annabki raamat arukale investorile näpunäited, kuidas investeerida madalate kuludega laiapõhjaliselt indeksfondidesse ja kindlustada nii edu. Pikaajaline investeerimine annab märksa paremaid tulemusi kui lühiajaline spekulatsioon. Ka LHV üks vanemaid tooteid, Kasvukonto, on just Bogle’i põhimõtetest lähtuvalt kokku pandud: investeeri väikeste summadega pika aja vältel madalate kuludega laiapõhjalistesse indeksfondidesse.

LHV toetab investeerimisalase kirjanduse väljaandmist Eestis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee