Eesti uudised

LÄRM KANNAB VILJA! Koondatakse ligi 200 kaitseväelast, kuid orkestrandid saavad priske hüvitise ja uue riigipalgalise töökoha (14)

Marvel Riik, 1. juuni 2021 16:20

UUS KODU, UUS HOOG: Kaitseväe orkester jätkab oma tegevust sõjaväemuuseumi katuse all.

Foto: Teet Malsroos

Valitsuse tahtest kärpida kulusid, likvideeritakse kaitseministeeriumi valitsemisalas ligemale 270 tööposti. Ministeeriumi kantsleri Kusti Salmi selgitusel hõlmab number ligi 200 kaitseväelast ja 40 kaitseliitlast. Ühtlasi puudutab see kaitseväe 40pealist orkestrit, mille muusikud saavad aastase koondamishüvitise ja asuvad riigi palgal pilli puhuma sõjaväemuuseumis.

„Ma ei usu, et nad suhtuvad minusse praegu veel hästi,“ rääkis kaitseministeeriumi pressikonverentsil kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem enda suhetest orkestrantidega. Mäletatavasti teatas kaitsevägi mai keskpaigas, et kaplaniteenistus ja orkester koondatakse, et säästa võitlusvõimet ja lahingvalmidust. Järgnes tugev kriitikalaine – „Jätke sümbolid-inimesed rahule!“ – mis päädis poliitilise otsusega, et kaitseväe orkester liigutatakse sõjaväemuuseumi alla. Nii saavad orkestrantidest tegevväelastest riigitöötajad, mis ühtlasi avab neile võimaluse teenida omatulu: kes tellib muusika, see ka maksku!

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.06.2021
GALERII | Pasunapuhujad marssisid koondatavate puhkpilliorkestrite toetuseks
01.06.2021
Isamaa: koondamiste tõttu väärib kaitseminister Kalle Laanet umbusaldamist
25.05.2021
MUUSIKUD SÕJAMUUSEUMI ALLUVUSSE?! Ettepanek: kaitseväe- ja politseiorkester tuleb liita! Muuseumijuht: meil ei ole asjad ainult vitriinis
22.05.2021
Rüütelmaa orkestrite koondamisest: kui kaotatakse tipud, jääb ka teistel siht väiksemaks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee