Foto: Eiliki Pukk
Siim Randla 1. juuni 2021 06:56

Bändi Tuberkuloited asutajaliikme Aivar Kandla tapmises Tallinna ringkonnakohtuski süüdi jäänud Ülle (pildil) kaitsja vaidlustab üheksa-aastase vangistuse riigikohtus.

Pärnu maakohus tunnistas 46aastase Ülle süüdi. Kohus leidis, et ei ole tõsiselt võetav, et pussitatud ohver liikus tunde ringi, sõitis bussiga ja vedas puid, kuid keegi ei näinud tema haava. Ta ei öelnud ka, et on vigastatud. Noaga selgalöömine ei tohiks ju kellelegi märkamata jääma. Kohus pidas süüdistatava ütlusi ebausaldusväärseks.

Ülle kaitsja Rünno Roosmaa vaidlustas Pärnu maakohtu otsuse Tallinna ringkonnakohtus, kes jättis maakohtu otsuse muutmata. Kaitsja esitab seoses ringkonnakohtu otsusega kassatsioonkaebuse riigikohtule.

Õhtuleht on kirjutanud, et  Ülle pole süüd omaks võtnud. „Nägin, et Aivar on ukse ees pikali maas. Esimese asjana keerasin ta külili ja raputasin. Ta vaatas nagu mulle otsa. Tundus, et ta hingab. Ehmatasin täitsa ära, mis toimub,“ selgitas Ülle maakohtus. Ta rääkis, kuidas ta seejärel helistas kiirabisse ja jäi abi ootama. Tema hinnangul suri Aivar seepärast, et oli liiga palju napsi võtnud. Mingisugusest pussitamisest naine ei rääkinud.

Pärnu maakohus on varasemalt leidnud, et asjas ei ole mitte ühtegi tõendit ka selle kohta, et pärast noaga löömist oleks süüdistatav soovinud ära hoida kannatanu surma. Kohus on rahuldanud kannatanu tsiviilhagi summas 2842 eurot.