Krimi

Kuusiku protsessis eksperdina osalenud kliiniline psühholoog: „Meie praktikas pole imekspandav, et kannatanu ei räägi.“ (58)

Kadri Kuulpak, 30. mai 2021 21:14

VIIMASTE AASTATE TREND: Lähisuhtevägivalla kohtuprotsessides eksperdina osalev kliiniline psühholoog Mariana Saksniit ütleb, et kohtud on üha julgemad tegemaks süüdimõistvaid otsuseid ka siis, kui ohver vaikib.

Foto: Kollaaž: Martin Ahven, erakogu

Viru maakohtu peamine argument eksminister Marti Kuusiku perevägivalla süüasjas õigeks mõistmisel kõlas, et kannatanu ei ole Kuusikule midagi süüks pannud. Kohtuprotsessis eksperdina sõna võtnud kliiniline psühholoog Mariana Saksniit ütleb, et kannatanu sunnib sageli vaikima hirm vägivalla toimepanija ees. Viimastel aastatel tehakse tema sõnul aga üha julgemalt süüdimõistvaid otsuseid ka siis, kui ohver ise vaikib.

Saksniit ei saa kinnise kohtuistungi üksikasjadest rääkida, kuid sõnab, et paljudele mõjuvõimsatele inimestele on omane teise poole nõrgestamine ja allutamine manipulatsiooniga. „Ja mitte ainult ohvri, vaid tema ümber olevate inimeste nõrgestamiseks ja hirmutamiseks. Selliste juhtumitega tegelemine on meie töös igapäevane,“ lisab Saksniit.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.04.2021
Juhtkiri | Vägivallaohvrid vajavad tuge
28.04.2021
President Kersti Kaljulaid: vabandan Marti Kuusiku ees
28.04.2021
VIDEO JA FOTOD KOHTUST | Marti Kuusik mõisteti perevägivallas õigeks: tõendid olid kaudsed