Maailm

Inglased üllatusid: peaminister võttis salaja naise (6)

Tõnis Erilaid, 30. mai 2021 22:04

Boris Johnson abikaasaga

Foto: AP/Scanpix

Suurbritannia peaminister Boris Johnson ja tema elukaaslane Carrie Symonds üllatasid inglasi: nad laulatati laupäeval Londoni katoliiklikus Westminsteri katedraalis. Vaid kuus päeva varem oli noorpaar saatnud sellekohased kutsed lähematele tuttavatele ning isegi peaministri abid ei teadnud laulatusest midagi.

Briti koroonaseaduste järgi on pulma lubatud kutsuda kuni 30 külalist. Katedraalis polnudki polnudki rohkem rahvast. Noorpaar ei lähe pulmareisile ning peaminister on sel nädalal jälle tööpostil. 

Värskel abielupaaril on poeg Wilfred. Tal on samasugune sassis blond lokkis juustepahmakas nagu isal ning temagi võeti Westminsteri katedraali kaasa.

Eelmine ja ainus kord abiellus ametis olev Briti peaminister 1822. aastal ja Johnson oli esimene, kes ei kolinud Londonis Downing Streetil oleva peaministri residentsi koos seadusliku abikaasa, vaid elukaaslasega. Eks sellele vaadati 2019. aastal pisut viltu.

Johnsonile on praegune abielu kolmas. Tal on varasemast neli last, kuid Briti kollases ajakirjanduses on juttu olnud ka abieluvälisest suhtest sündinud tütrest. Symonds liitus konservatiividega 2009. aastal. Ta oli erakonna koosseisuväline pressiesindaja ning 2018. aastal ka kommunikatsioonijuht. Symons tegi Johnsoniga esimest korda koostööd 2010. aastal, kui viimane sai Londoni linnapeaks. 

Ametlik foto tehti pulmade puhul siiski mitte katedraalis, vaid Downing Streeti residentsi õuel.

Samal teemal

30.04.2021
Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson abiellus salajasel tseremoonial