Maailm

EBATAVALINE KOHTUMINE: Putin ja Lukašenka käisid valge jahiga Lõuna-Venemaal (5)

Toimetas Valeria Filippova, 30. mai 2021 15:44

Valgevene juht Aljaksandr Lukašenka ja Venemaa president Vladimir Putin.

Foto: Reuters/Scanpix

Venemaa president Vladimir Putin ja Valgevene juht Aljaksandr Lukašenka kohtusid reedel, et vestelda aktuaalsetel teemadel. Nende kohtumine jätkus laupäeval mitteametlikus keskkonnas, mil liidrid käisid jahiga Lõuna-Venemaa loodust avastamas.

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskovi sõnul leppisid liidrid juba reedel kokku, et võtavad ilusast ilmast viimast ning lähevad nautima Lõuna-Venemaa loodust, vahendab Lenta.ru.

Peskov rõhutas, et Lukašenka visiidi pikenemises pole midagi ebatavalist. Tema sõnul tunneb iga Valgevene kodanik end Venemaal koduselt ja „saab vabalt siia tulla, siit lahkuda, siin ööbida, nagu ka Venemaa kodanikud“.

Telegrami kanalile postitatud merereisi videotest võib näha, et jahti saadavad delfiinid. Lisaks sõid Putin ja Lukašenka lõunat. Mitteametlikul kohtumisel viibis ka Lukašenka noorim poeg Nikolai.

Vladimir Putini ja Aljaksandr Lukašenka läbirääkimised algasid 28. mail Sotšis. Esimene kohtumine kestis viis tundi, kus räägiti partnerlusest kaubanduses ja majanduses, energeetikast ning kultuuri- ja humanitaarsfääridest.

Samal teemal

28.05.2021
Mis juhtuks, kui Venemaa keeraks Euroopa lennufirmade ees oma õhuruumi lukku?
27.05.2021
LUKAŠENKA UDUJUTT: „pommiähvardus“ lennukile tuli alles pärast selle maanduma sundimist
27.05.2021
VABANDUS VASTU VÕETUD! Lukašenka: Putin vabandas, et ta arutas Valgevene olukorda ilma minu loata

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee