Eesti uudised

Lapsevanemad kaaluvad koolides maskikohustuse tühistamiseks kohtusse pöördumist (94)

Toimetas Katrin Rohtla, 30. mai 2021 12:14

Kaitsemaskid.

Foto: Tiina Kõrtsini

Mitmed lapsevanemad kaaluvad kohtu poole pöördumist koolis maski kandmise kohustuse kehtetuks tunnistamiseks, kirjutas advokaadibüroo Koch ja Partnerid valitsusele ja terviseametile saadetud kirjas.

Advokaadibüroo küsib oma kirjas valitsuselt, mida kavatsetakse ette võtta, et lõpetada seaduserikkumine koolijuhtide või õpetajate poolt, kes ei aktsepteeri igaühe õigust keelduda maskikandmisest, kui see ei ole tervislikel põhjustel või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Vandeadvokaat Kalev Aavik ütles, et kohtusse kaaluvad pöörduda ennekõike need lapsevanemad, kelle lastel on tekkinud koolis maskikandmisest tervislikud vaegused või kelle laste õigust maski mitte kanda pole koolide poolt tunnustatud.

Aaviku sõnul ei ole maskide kõrvalmõju täpne ulatus ja intensiivsus kindlasti selge, kuid mistahes ulatuses maskikohustuse kehtestamisel tuleks kaaluda seda, kas sellest saadav kasu kaalub üles lastele põhjustatud negatiivsed tagajärjed.

Seetõttu tuleks maskikohustuse kehtestamisel kaaluda seda, kas absoluutse maskikohustuse kõrval on leebemaid ning laste heaolu enam silmas pidavaid lahendusi, näiteks maski eemaldamine klassis istudes, märkis Aavik.