„Miljardäride rivi“ („Billionaire's Row“) New Yorgis.

Foto: Unsplash/Rebecca Hankins
Toimetas Valeria Filippova 29. mai 2021 10:25

New Yorgi linn ehitab pärast pikka juriidilist protseduuri kodutute varjupaiga Manhattani kallisse piirkonda, mida tuntakse „Miljardäride rivina“ („Billionaire's Row“), kus elab muuseas Michael Dell.

2018. aastal teatas linnapea Bill de Blasio valitsus, et kavatseb muuta 58. tänaval asuva endise Park Savoy hotelli varjupaigaks 150 inimesele, vahendab New York Post.

Grupp elanikke kaebas selle sammu kohtusse, kuid apellatsioonikohtunik lükkas neljapäeval nende hagi tagasi.

„Miljardäride riviks“ kutsutakse Central Parki lõunapoolses otsas asuvate üliluksuslike korteritega pilvelõhkujate piirkonda, kus asuvad maailma ühed kallimad elupinnad.

Seal elavad mitmed rikkad ja kuulsad, sealhulgas arvutimagnaat Michael Dell, kes ostis teadaolevalt 2014. aastal One57 nime kandvas hoones läbi kahe korruse ulatuva korteri 100,5 miljoni dollari eest.

Keskus hakkab majutama inimesi, kellel on töö või kes otsivad aktiivselt tööd, ütles linnavalitsus. Seal on ka ööpäevaringne valve.

Otsus sündis just pandeemia ajal, sest tuhandeid kodutuid on varjupaikadest hotellidesse üle viidud, ent nüüd on aeg neid ümber paigutada. Nende olukord on õhutanud poleemikat linnas, kus üürihinnad jäävad paljudele peredele kättesaamatuks. 

Elanike advokaadid olid väitnud, et endise, 1910. aastal ehitatud hotelli kasutamine varjupaigana on ohtlik. Lisaks vaevavad elanikke ka muud mured: ,,Me oleme kuulnud, mis toimub sarnastes kohtades — kaklemine ja narkootikumide tarbimine, me ei taha seda siia.“

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

Jaa... 30. mai 2021 12:18
Lugege originaalartiklit. Arvatakse, et tõenäoliselt müüvad nn kodutud need korterid kiirelt maha ja siis on teema ju sisuliselt maas.
nn ohtude 29. mai 2021 15:03
tasakaalustumine. Kes kuidas kodutuks, kes millega rikkaks... Ei pea kaugele "sündmuspaikadest" liikuma.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS