Maailm

San Jose depootulistaja valis oma ohvreid (3)

Greete Kõrvits, 28. mai 2021 19:30
Foto: AP/Scanpix

Praeguseks on teada, et San Jose linna trammidepoos üheksa töökaaslast maha kõmmutanud 57aastane Samuel Cassidy vihkas oma töökohta südamest ja kaua. Miks ei soovinud aastaid mehaanikuna töötanud mees töökohta vahetada, pole teada, nagu pole teada ka konkreetne sündmus, mis viha- ja alkoholiprobleemidega mehele n-ö viimaseks piisaks sai.

Viis aastat tagasi naasis Cassidy puhkuselt Filipiinidel ning USA piiritöötajad avastasid tema kotist märkmiku, milles ta kirjutas oma töökoha vihkamisest, ja ka raamatuid terrorismist. Piirivalvurid viisid ta kõrvaltuppa, et temaga vestelda, ja teadaolevalt oli ta sellest kohutavalt ärritunud.

Ka Cassidy eksnaine rääkis, kuidas mees vihkas oma tööd ja töökaaslasi. Naabrite jutu järgi oli ta vaiksepoolne, ent kummaline inimene.

Pealtnägijate sõnul valis Cassidy neid, keda maha lasta. Mõnel töökaaslasel lasi ta põgeneda, teise võttis sihikule. Kõik tema ohvrid tundsid teda isiklikult, lisaks märkisid uurijad, et mõned tapetud olid Santa Clara maakonna politseinike pereliikmed või sugulased. Cassidy töökapist leiti pommivalmistamise vahendid.

Politsei reageeris kolmapäevasele tulistamisele kiirelt. Tulevahetusse nad Cassidyga ei astunud, sest niipea kui too neid silmas, võttis ta viimase püssilasuga endalt elu.

Neljapäeva õhtul kogunes San Jose rahvas, sealhulgas paljud hukkunute lähedased ja kolleegid (pildil), kesklinna ohvreid mälestama.

Samal teemal

27.04.2021
KOLLEEG HAARAS RELVA: San Jose trammipargi tulistamises sai surma 10 inimest