Maailm

Välismaa suunamudijad saavad pakkumisi Pfizerit mustata (8)

Greete Kõrvits, 27. mai 2021 20:20
Foto: AP/Scanpix

„Nad tahtsid, et räägiksin Pfizeri vaktsiinist viisil, mis kahjustaks selle mainet,“ sõnas Associated Pressile Prantsuse juutuuber Léo Grasset. Enam kui miljoni jälgijaga sotsiaalmeediastaar loobus kahtlasena tundunud pakkumisest, hoolimata sellest, et end Antonina esitlenud mees lubas, et tema ettevõttel on palju raha.

Mees tellis Grasset'lt kuni minutipikkuse video YouTube'is või TikTokis, milles too pidi väitma, et Pfizeri vaktsiin põhjustab kolm korda rohkem surmasid kui AstraZeneca oma. Kui ta uuris, kes sellist ettevõtmist rahastab, ei soovinud „Anton“ sellele vastata. Kuigi too töötas väidetavalt ühes Londoni firmas, ei ole Briti võimudel sellise ettevõtte olemasolust aimugi.

Grasset usub, et kui ta oleks kahtlase pakkumise vastu võtnud, oleks ta võinud teenida lausa kümneid tuhandeid eurosid, kuid tema meelest oli ohumärke liiga palju. Samuti mõistis ta oma sõnade kaalu ja mõju rahva tervisele. Ta koputas kolleegidegi südametunnistusele, et nad on internetis toimuva infosõja keskne osa. Isegi kui nende töö on niisama meelelahutamine.

Loe Eesti mõjuisikute arvamusest koroonavaktsiinide kohta SIIT.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee