Seisukoht

Seisukoht | Maskivastaste pidupäev (2)

Kristjan Roos, Linnaleht, 27. mai 2021 16:49
Foto: Andres Varustin

Kogu koroonaaeg on olnud kui kuldse kesktee otsimine: kuidas täita kõiki reegleid, aga samas säilitada vaimne tervis, olla sugulaste-sõpradega mingilgi moel kontaktis ja saada osa näiteks kultuurielust.

Kuigi riigilt on tulnud nii rangeid kui ka leebemaid ettekirjutusi, on lõpuks tihtipeale igaüks saanud ise otsustada, mida neist täidab, mida mitte. Selle illustreerimiseks piisab kas või sellest, kui sõita neil päevil pealinna ühistranspordiga, kus hakkab ikka veel silma maskita inimesi ja mõistagi ka neid, kel mask küll on, aga nina katmata.

Aga oh üllatust, jälle on probleem. Kui veel mullu olid eestlased Euroopa üks maskipõlglikumaid rahvaid, siis nüüd on maskid paljudele omamoodi armsakski saanud. Maskidest tehakse pilte ja postitatakse neid sotsiaalmeediasse, eri maske kandes on võimalik üht või teist sõnumit edastada. Nali naljaks, vähemalt pole maskid enam nii häirivad ja kohustuse lõppemise järel jääb ikkagi alles soovitus neid rahvarohketes kohtades kanda. Nii tekibki suve lävel pigem küsimus, kas meil ikka üldse ongi julgust pärast leevenduste saabumist mask näo eest rebida ja suve (jah, vaatamata peaminister Kaja Kallase hoiatustele ta ikkagi tuleb) nautima hakata?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee