Vladimir Putin (vasakul) ja Aljaksandr Lukašenka.

Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Valeria Filippova 27. mai 2021 16:03

Venemaa juht Vladimir Putin vabandas, et vestles USA presidendi Joe Bideniga Valgevene teemal ilma Lukašenka loata – vähemalt nõnda rääkis president Aljaksandr Lukašenka ise.

Valgevene president Aljaksandr Lukašenka rääkis Belarus Newsile, et Vladimir Putin vabandas tema ees seoses USA presidendiga peetud telefonikõnega, kus arutati Valgevene olukorda.

Lukašenka sõnul jõudis Putin vestelda Bideniga veel enne, kui Valgevene president seda ise tegi, vahendab Lenta.ru. ,,Selles mõttes käitus Putin väga õiglaselt. Ta helistas mulle hiljem ja vabandas, et arutas Valgevene olukorda ilma loata. Ma vastasin talle: ,,Ma tänan sind, et sa talle nii ütlesid,“ ütles Lukašenka. Ta lisas, et nüüd on Biden vähemalt kursis Valgevene positsiooniga.

Varem on Lukašenka öelnud, et kui Putin ja Biden soovivad arutada Valgevene üle, võivad nad tulla Minskisse. Ta lubas võtta mõlemad liidrid väärikalt vastu ja kuulata ära ,,kõik vastikud asjad“, mida Biden talle ütleb oma pressiesindaja Jen Psaki ettepanekul.

,,Tuleb aus vestlus. Aga istuda Šveitsis ja õpetada Putinile, kuidas Valgevene probleeme lahendada, on naeruväärne,“ rõhutas ta.

Kreml teatas hiljuti, et Venemaa ja USA kohtumine toimub 16. juunil Genfis.