Eesti uudised

Keskerakond jätkab presidendikandidaadi otsingutega erakonna seest ja väljast

Yana Toom: „Jüri Ratasest paremat presidendikandidaati pole, aga otsime edasi, äkki leiame veel parema!“ (190)

Hindrek Pärg, 26. mai 2021 18:52

Yana Toom ja Jüri Ratas

Foto: Martin Ahven

Kolmapäeva õhtul kell 16 kogunes Keskerakonna juhatus, et arutada muu hulgas partei esimehe Jüri Ratase võimalikku presidendikandidatuuri. Pärast kohtumist tõdes valitsuserakond, et sobiva kandidaadi otsingud jätkuvad.

Endine peaminister ja praegune riigikogu esimees oli varasemalt lubanud teha otsuse kandidatuuri ülesseadmiseks maikuu jooksul. Erakonna peasekretär Andres Hanimägi kinnitas veel eelmise nädala alguses ERR-ile, et maikuu lõpp on selleks tärminiks, mil Ratas otsuse teeb.

Ometi pärast kolmapäeva pärastlõunal kogunenud Keskerakonna juhatuse koosolekut seda otsust veel polnud. „Seda maikuu lõppu on öelnud Jaanus Karilaid, mitte Jüri Ratas,“ ütles Õhtulehele partei juhatuse liige, europarlamendi saadik Yana Toom.

„Täna oli pigem filosoofiline arutelu, milline president peaks olema - rahvast ühendav ja kes meeldib ka avalikkusele,“ kirjeldas Toom kolmapäevase kohtumise sisu.

Küsimusele, miks Ratas kindlat otsust ei teinud ning kas endisest peaministrist leidub paremaid kandidaate, vastas Toom: „No kuulge, Jüri Ratasest paremat presidendikandidaati pole, aga otsime edasi, äkki leiame parema.“

Eurosaadik võrdles presidendiks kandideerimist Eesti eurolaulu valimistega. „See on nagu „Eesti laul“, kus eesti rahvas otsustas, et Uku Suviste on äge.“

Toom ka kinnitas, et erakonnal pole Ratasele reservatsioone ega etteheited ning sõnas, et kandidaadi valimisega kiiret pole. „See ei ole võidujooks,“ ütles Toom, kelle sõnutsi täpsemat kuupäeva kandidaadi valimiseks erakond veel ei seadnud.

Keskerakonna juhatuse ühises avalduses sõnati, praegu pole veel kandidaati, kelle osas valitses erakondadel selge üksmeel. „Seetõttu leiab Keskerakonna juhatus, et enne erakonna võimaliku kandidaadi nimetamist, tuleb jätkata erakondade vahelisi konsultatsioone leidmaks Eestile parim võimalik riigipea. Keskerakond kaalub kandidaate nii erakonna seest kui ka väljastpoolt. Tulemust tuleb eelistada kiirusele."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee