Maailm

LENNUKEELD: Barcelonasse suundunud Valgevene lennuk tiirutas ühe koha peal (23)

Toimetas Greete Kõrvits, 26. mai 2021 16:43

Üks viimaseid Belavia maandumisi Vilniuses.

Foto: AP/Scanpix

Valgevene riigifirma Belavia lennukit ei lubatud kolmapäeval Prantsusmaa õhuruumi. Barcelonasse suunduma pidanud lennuk tegi õhus paar tundi asjatult ringe ning võttis lõpuks suuna tagasi Minskisse.

Kuna britid tegid juba varem selgeks, et nende õhuruumi Belavia lennukitel asja ei ole, lõikas see ära teise tee, kustkaudu Hispaaniasse suunduda. Mõistagi ei toimu enam Belavia lennud Londonisse ja Pariisi.

Samal teemal

Näib, et Prantsusmaa jõudis Euroopa Liidu plaanidest ette, kuna lähiajal on plaanis Belaviale lennukeeld kehtestada ka kogu euroliidus. Ka meie Balti lõunanaabrid on juba teatanud, et nende õhuruumi pääsemisele ärgu Valgevene lennukid lootku.

Lisaks ei kasuta (ega tasu selle eest) Valgevene enda õhuruumi enam mitmed lennufirmad nagu Finnair, airBaltic, Air France/KLM, Lufthansa, Singapore Airlines, SAS jt. Poolakate LOT peatas lennud Minskisse ning keelas põhimõtteliselt ka Belavia lennud, kuid lubas ühel õhumasinal erandkorras siiski maanduda, kuna suur osa selle pardal viibinud inimesi olid Poola kodanikud.

Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Michel jagas teisipäeval Twitteris lennuradari kaarti, mis näitas paksult lennukitest kubisevat Euroopa õhuruumi, mille keskel haigutas auguke - täpselt Valgevene kohal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee