Eesti uudised

President Kaljulaid Briti meedias: tehke lõpp Valgevene musta raha voogudele Londonis (116)

Toimetas Annika Erg, 25. mai 2021 22:40

Kersti Kaljulaid Kevadtormil

Foto: Mark-Erik Tölpt

Eesti president Kersti Kaljulaid soovitas Suurbritannial teha lõpp demokraatiavaenulike režiimide rahavoogudele Londoni finantskeskuses.

The Guardian kirjutab BBC Radio 4 raadiosaatele „World at One“ viidates, et Kaljulaid koputas brittide südamele pärast seda, kui Euroopa Liit kuulutas välja uued sanktsioonid Valgevenele, mis kaaperdas ajakirjaniku röövimise nimel Ryanairi reisilennuki.

Kaljulaidi sõnul on sanktsioonide sihtmärgiks rahasooned, mis toidavad diktaatorlikku režiimi. Ta kutsus Suurbritanniat toetama Euroopa Liitu ja tegema kõike, mis võimalik, et demokraatiavastastele valitsustele vastu seista.

Samal teemal

„Meie siin Eestis ei häbene välja tuua – nagu ka pärast Salisbury rünnakut –, et musta raha liigub palju ka teie endi riigis,“ ütles Kaljulaid.

President meenutas, et ta juhtis tähelepanu musta raha liikumisele Suurbritannia finantssüsteemis juba 2018. aastal, kui Salisburys mürgitati Vene agentide poolt Sergei ja Julia Skripal.

„Me mõistame, et asjal on juriidilised piirid, kuid püüdke olla nii tugevad, kui suudate. Eriti pidades silmas, et see raha tuleb Valgevene rahva kannatuste arvelt, kelle demokraatlike õiguste peal see režiim trambib," sõnas Kaljulaid. "Usun, et Suurbritannia märkab siinkohal olulisust Euroopaga ühtsena seista, täpselt nagu meie Salisbury juhtumi puhul,“ lisas Kaljulaid.

Briti võimud ütlesid toona, et nad kindlasti reageerivad juhtunule, kuid Kaljulaidi sõnul pole sugugi selge, kas midagi päriselt ette võeti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee