Eesti uudised

TUTIPEOD ON TAGASI! Koroonapiirangutest pääsenud koolilõpetajad korraldasid tõelise veesõja (5)

Valeria Filippova, 25. mai 2021 15:31

Tutipidu!

Foto: Aldo Luud

Kui mullu jäid põhikooli- ja gümnaasiumilõpetajad koroona tõttu paraku tutipidudest ilma, siis tänavu enam mitte. Näiteks Tartu Waldorfgümnaasiumi lõpetajad tähistasid täna eriti hoogsalt, hullates Raekoja platsi purskkaevu juures.

Eesti koolides on traditsiooniks nii üheksandikel kui ka kaheteistkümnenda klassi õpilastel riietuda enne kooli lõpetamist värvilistesse lasteriietesse, kahmata kaasa kaisukarud ja veepüstolid ning pidada veesõda.

Samal teemal

Kuna eelmisel aastal koroonaviiruse leviku tõttu tutipidusid ei korraldatud, siis jäid toonased lõpetajad kahjuks toredast kogemusest ilma. Tänavu on aga olukord paremaks muutunud, mistõttu võis teisipäeval märgata Tartu Waldorfgümnaasiumi (TWG) 9. ja 12. klassi lõpetajaid Raekoja platsil oleva purskkaevu juures veesõda pidamas.

,,Veesõda, mis on meie koolis traditsiooniks kujunenud, ootas terve kool. Vett said kaela kõik, kes soovisid ja ette jäid. Me lasime õpilastel ennast välja elada ja rõõmustada, et üks etapp elust on otsa saanud,“ räägib TWG juhataja Anne-Lii Kerge.

Kerge sõnul on Tartu Waldorfgümnaasium üsna väike ja enamik õpilasi tunneb üksteist hästi, mistõttu korraldatakse suuremaid sündmuseid üla-astmele koos.

,,Raekoja platsile jõudis osa meie 9. ja 12. klassi õpilasi, kellel jäi väheseks veesõjast koolimaja juures. Meie lastehoiu lapsed pidid magama minema ja nii läksidki õpilased edasi lustima Raekoja platsile,“ räägib ta.

TWG juhataja loodab, et lõpetajate trall tartlasi ei häirinud: ,,Ise ma ei näinud, mis Raekoja platsil toimus, kuid loodan, et süütud möödakäijad ei pahandanud ning pääsesid kuiva jalaga meie suurest veesõjast.“

Samal teemal

19.04.2021
Tänavused lõpuaktused peetakse suuresti vabas õhus
17.04.2021
Kool võib maskist keelduva õpilase ajutiselt õppetööst kõrvaldada
13.04.2021
UUE GÜMNAASIUMI NIMESÕDA: „Saue ja Laagri vahel on alati valitsenud rivaliteet.“