Seisukoht

Seisukoht | Koroonaaja valu ja vaev tuleb üle elada (2)

Deivil Tserp, spordiajakirjanik, 24. mai 2021 17:41
Foto: Martin Ahven

Ütlen ausalt: minulgi hakkab pikalt veniv koroonaaeg vaikselt üle viskama! Ometi pole mu peas tekkinud mõtet, et läheks kuskile mässama.

See ei ole orjameelsus ega valitsuse pimesi kummardamine. Samal ajal kirjutavad nii mõnedki kaasmaalased sotsiaalmeedias järjekindlalt, et kõik on totakad ajupesu ohvrid. Üritan vaadata natuke laiemat pilti. Seda, mis toimub kogu maailmas.

Lähtun eelkõige oma valdkonna ehk spordi muredest. Loomulikult ei rõõmusta kedagi tühjade tribüünide ees peetavad võistlused. Tippspordi üks käivitav jõud on just värvikas publik, kes staadionil, sisehallis või ringrajal jõuproovidele kõva häälega kaasa elab.

Eestis tiirutab võistluskarussell siiski üsna hoogsalt ja võõrustame isegi rahvusvahelisi mõõduvõtte. Näiteks Itaalia otsustas aga juba poolteist kuud tagasi loobuda juunioride kergejõustiku EMi korraldamisest ning äsja teatas Norra, et juuli alguses Bergenis toimuma pidanud noorsooklassi EM jääb ära.

Siinkirjutaja ei tahaks olla õnnetu sportlane, kes on sügisest kevadeni keeruliste tingimuste kiuste usinalt harjutanud ja peab nüüd kõnealuse olukorraga vaguralt leppima. Itaallaste ja norralaste otsuse tõttu jääb ilmselt Eestigi mõnest medalist ilma.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee