Maailm

Ryanair Minski õhupiraatlusest: vabandame reisijate ees, olukord oli meie kontrolli alt väljas (20)

Toimetas Greete Kõrvits, 24. mai 2021 18:02

Lennuk Minski lennujaamas. Pommihirm oli vaid suitsukatteks.

Foto: EPA/Scanpix

Lennufirma Ryanair tegi pärast Valgevene võimude õhuaktsiooni ja nende lennu pardal viibinud ajakirjaniku ja tolle kallima vahistamist kaks avaldust. Esimeses palus ettevõte reisijatelt ebamugavuste pärast vabandust ning rõhutas, et neil puudus olukorra üle igasugune kontroll. Näib, et tol hetkel polnud lennufirma veel teadlik sellest, mis tegelikult toimus.

Sest Ryanairi teine pöördumine oli juba hoopis teise tooniga. „Ryanair mõistab hukka Valgevene võimude teod, kes Ryanairi lennu nr FR4978 Minskisse eile (23. mail) Minskisse ümber suunasid, tegemist oli õhupiraatlusega. Nüüd tegelevad sellega ELi ohutus- ja turvaametkonnad & NATO. Ryanair teeb nendega täit koostööd ning turvakaalutlustel ei saa me lisakommentaare anda.“

Samal teemal

Lennufirma Ryanair lennuk startis möödunud pühapäeval Ateenast ja pidi jõudma Vilniusesse, kuid Valgevene võimud sundisid lennuki enne Leedu piiri ületamist tagasi pöörduma ja tegema hädamaandumise Minskis. Ettekäändeks toodi pommihäire, ent maandumise järel vahistati dissidendist ajakirjanik Raman Pratasevitš ning tema venelannast tüdruksõber. Teadaolevalt oli president Lukašenka isiklikult käskinud hävitajal MiG-29 Ryanairi lennukit eskortida. Kokku oli lennukis 171 reisijat, kellest üle poole olid pärit Leedust. Reisijate seas on ka Austria, Belgia, Bulgaaria, Küprose, Taani, Hispaania, Prantsusmaa, Gruusia, Läti, Poola, Rumeenia, Valgevene, Venemaa ja Süüria kodanikke. Nad viidi bussiga terminali, kus pidid mitu tundi ootama, et taas lennuki pardale pääseda. Väidetavalt saatis hävitaja Ryanairi lennukit Leedu õhuruumini ka pühapäeva õhtul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee