Maailm

Kell 12.33 ilmunud artiklit on täiendatud kell 13.27.

PIRAATLUS ÕHURUUMIS: vahistatud Valgevene ajakirjanik sattus lennuki pardal paanikasse ja kartis oma elu pärast. Kinni nabiti ka tema kallim (8)

Aare Kartau, 24. mai 2021 13:27

Valgevene võimud on ka varem Pratasevitši kiusanud. Foto 2017. aastast.

Foto: EPA/Scanpix

Pühapäeval toimus Valgevene õhuruumis vastuoluline operatsioon, mis sattus otsekohe ka välisriikide kriitika alla. Valgevene võimud sundisid Ateenast Vilniusesse lendavat reisilennukit ootamatult suunda muutma ja Minskis maanduma. Ettekäändeks toodi pommihäire, ent tegelikult sooviti vahistada pardal viibinud dissidendist ajakirjanikku. 26aastane noormees oli kaasreisijate sõnul äärmiselt hirmunud ja kartis oma elu pärast. Arreteeriti ka tema tüdruksõber. Leedu valitsus nõuab nüüd Valgevene õhuruumi sulgemist rahvusvahelisteks lendudeks.

Kui lennu nr FR4978 piloot teatas veidi enne Vilniusesse ja Leedu õhuruumi jõudmist, et lennuk muudab suunda ja maandub hoopis Minskis, olid peaaegu kõik reisijad segaduses – mingit selgitust selliseks suunamuutuseks ei jagatud. Ainsana mõistis olukorda üks reisija, kes tõusis kohe pärast teadet püsti ja haaras pea kohal asuvast pakiruumist sülearvuti ja telefoni. Selleks noormeheks oli teisitimõtlejast Valgevene ajakirjanik Raman Pratasevitš, kes oli sattunud kodumaal suurte meeleavalduste kajastamise tõttu tagaotsitavate nimekirja.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.05.2021
Ryanair Minski õhupiraatlusest: vabandame reisijate ees, olukord oli meie kontrolli alt väljas
24.05.2021
LUKAŠENKA POLIITILINE LÕPP PAISTAB? Eestis elavad valgevenelased: Euroopa viimane diktaator näitas, et ta on sõge
24.05.2021
President Kaljulaid Valgevene lennukikaaperdamisest: tegemist on varjamatu riikliku terroriaktiga
24.05.2021
Väliskomisjonide esimehed mõistavad hukka vägivallaähvardused Valgevene õhuruumis liikuvate tsiviillennukite vastu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee