Sisuturundus

Kõige õrnem, aromaatsem ja figuurisõbralikum liha grillimiseks on linnuliha!  

Kikas, 28. mai 2021 12:56

Foto: Envato Elements

Saabumas on grillimise kõrghooaeg, poelettidel pakutav valik võib võtta silme ees kirjuks, meie tuleme sulle appi: eelista Kikase kana- ja kalkuniliha.

Kikas on toonud 25. juubeliaastal kenaks grilliajaks lettidele suure hulga väga erineva maitsega grill-liha tooteid, kuid rõõmustab klienti ka lemmikutega läbi aegade. Kikase grillitooted on kvaliteetsed, pehmed, suuretükilised kana- ja kalkunilihapalad, mis valmivad kiiresti. Usaldusväärse pakkuja grillitoodete valikust leiab meelepärast nii naturaalse meki austaja kui ka meeldejääva ja huvitava maitseelamuse nautleja.

Proovisime valikut Kikase parimatest suvetoodetest ning panime kirja, mis mõtteid need meis tekitavad.

Thai Lemon kanakintsu grill-liha sidrunimarinaadis

Hakkasin mõned aastad tagasi oma kaalu hoolikamalt jälgima. Mitte nii, et mõtleksin pidevalt, mida suhu pistan või loeksin iga kalorit – pigem mõistlikkuse piires. Näiteks grillipeole liha valides ei haara ma esimest, mis ette jääb või mille pakend hea välja näeb, vaid tutvun etikettidega. Suur oli mu üllatus, kui selgus, et mõnes grill-lihas võib olla kordades rohkem kaloreid kui teises. Sel põhjusel eelistan ka alati kanaliha – grillipidudel kiputakse niigi üle sööma ning parem siis juba süüa kergemat liha.

Kikas on juba mõnda aega olnud mu lemmikute seas, sest nad teevad nii maitsvas marinaadis liha. Ja valik on tõeliselt suur! Sellesuviste uute toodete hulgas kujunes lemmikuks Thai Lemon grill-liha, mida kiidavad ka pereliikmed. Ideaalne kartuli või toorsalati kõrvale süüa.

Hot&Spicy kanatiivad

Sobivad suurepäraselt toekamaks snäkiks. Näiteks siis, kui kõht on grillipeol õhtusöögist juba täis, kuid paari tunni pärast tahaks peale koogi söömist veel midagi soolast. Nagu nimi ütleb, siis kanatiivad on pigem tulised ja vürtsikad, nii et maheda toidu austajate jaoks see ei sobi. Küll aga pole kanatiivad nii vürtsikad, et ei suudaks või ei tahaks neid süüa.

Kalkuniliha Teriyaki marinaadis

Mulle ja abikaasale meeldib grill-liha süüa, kuid grillimine kui tegevus on meie mõlema jaoks tüütu. Kui aga tahaks sellist suvist õhkkonda tekitada, siis peab ikka head-paremat tulele panema. Oleme leidnud kompromissi ning ostame grillimiseks kana- või kalkuniliha – see saab kiirelt valmis, mistõttu ei pea me grilli kõrval liiga kaua seisma.

Seekord ostsimegi paar pakki Teriyaki marinaadis kalkuniliha ning kutsusime uued naabrid külla. Kõik kiitsid, et liha sai pehme – ilmselt arvati, et me oleme eriti osavad grillikokad, kuid tegelikkuses on asi selles, et liha ise on juba hea.

Pakendil lubati, et sellest tootest saab grillpeo staar. Sai.

Hot&Spicy kanakoivad

Kikase Hot&Spicy kanakoivad sobivad nii snäkiks kui ka kiireks eineks. Kuna nädalavahetusel polnud väljas nii soe nagu võinuks, tegin kanakoibasid ahjus. Toit valmis kiiresti ning koivad jäid mahlased ja maitsvad.

Kanaliha magusvürtsikas marinaadis

Söön hiina toitu vähemalt paar korda kuus ning üheks minu suurimaks lemmikuks on magusvürtsikas marinaad. Olen seda püüdnud küll kodus valmistada, kuid kahjuks jääb midagi ikka puudu. Ei ole päris see. Samas liiga tihti väljas söömas käia läheb ka veidi kulukaks.

Suurima rõõmuga avastasin, et Kikase toodangusse on tekkinud kanaliha magusvürtsikas marinaadis. Selle ahjus valmistamine on ülimalt lihtne ja mugav. Kõrvale keedan ma riisi või nuudleid ning valmibki kodune hiina roog.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee