Itaalia köisraudteel kukkus alla vagun, surma sai neliteist inimest

Foto: Scanpix/Reuters
Toimetas Carolin Liis Tamm 23. mai 2021 17:40

Itaalia põhjaosas kukkus pühapäeval alla köisraudteevagun, mille tagajärjel sai surma 14 inimest, teatas BBC. Sealhulgas üheksa-aastane laps, kes suri hiljem haiglas. Samuti haiglasse viidud viieaastane laps on raskelt vigastatud.

Itaalias Maggiore järve lähedal asuva Mottarone mäe küljele kukkus pühapäeval köisraudteevagun. Alpi päästeteenistuse ülema Walter Milani sõnade kohaselt asuvad selles paigas vagunid maapinnast väga kõrgel. 

Õnnetuse põhjus ei ole veel teada, kuid selle võis põhjustada katkenud tross. 

Köisraudteed renoveeriti 2016. aastal ning taasavati hiljuti, kui riigis asuti leevendama koroonapiiranguid. Turistide seas populaarne 20minutine retk köisraudteel ühendab Stresa linna Mottarone mäe tipuga. 

Suvel ja kevadel on Itaalia paljudes suusakuurortides populaarsed mägiratta- ja matkarajad, mille alguspunkti saab sõita köisraudteega.

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

Odin 24. mai 2021 11:47
Kuule Carolin või Liis. Võiksid endale selgeks teha, et vagun ei hukutanud küll ühtegi inimest. Vagunis hukkus 14 inimest, aga ega vagun küll selles süüdi polnud. Vagun purunes ka ise. Tõenäoliselt oli süüdi purunenud tross, aga miks tross purunes, seda me veel ei tea. Vahest oli hoopis terroriakt või muud taolist? Vaguni süü on igatahes olematu.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS