Kaitseväeorkester

Foto: Kaitseväeorkester
Katrin Rohtla 22. mai 2021 15:16

Klassikaraadio saade „Helikaja“ keskendus Kaitseväe orkestri ning Politsei- ja Piirivalveorkestri (PPA) hetkeolukorra kaardistamisele ja võimalikult lähisaatusele.

Näiteks Eesti Puhkpillimuusika Ühingu tegevsekretär Valdo Rüütelmaa kinnitas, et kahe tipp-kollektiivi likvideerimine on kogu kodumaise puhkpillimuusika jaoks väga valus otsus, vahendab ERR-i kultuuriportaal.

Kommentaari palju tähelepanu teeninud hetkeolukorrale andis kaitseminister Kalle Laanet, kes toonitas, et Kaitseväe orkestri likvideerimisele tema allkirja andnud ei ole ning orkestri laialisaatmisele otsitakse alternatiivi: „Mina oma otsust veel teinud ei ole.“

Siseminister Kristian Jaani  avaldas oma tähelepanekuid PPA orkestri osas ja toob välja võimaluse kahe orkestri baasil luua üks uus kollektiiv, mis aitaks muuta ka orkestrantide-dirigentide palgad konkurentsivõimelisemad.

Kultuuriminister Anneli Ott kutsus lõppenud nädalad kolleegid kokku ja tema juhtimisel moodustati töörühm, mis hakkab kustutama orkestrite koondamisega süttinud pahameelelõket: „Ma arvan, et orkestrite koondamise otsused on olnud rutakad.“

16. mail teatas kaitsevägi, et plaanivad koondatakse orkester ja kaplaniteenistus. Kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem selgitas, et kokkuhoiu käigus ei tohi kaitseväe võitlusvõime ja lahinguvalmidus langeda.