Foto: Foto: Kollaaž (KAR-Grupp)
Siim Randla 22. mai 2021 05:54

Pärnu maakohus mõistis Reopalu surnuaiast 186 vana nimesilti varastanud ja vanarauaks müünud pensionärile kaheaastase tingimisi vangistuse.

76aastane Paide mees varastas vasest ja messingust sildid eelmise aasta lõpus. Politsei pidas ta kinni jaanuari alguses. Varas väänas ja tagus neid, et metalli kokkuostus ei tuntaks nimesilte ära. Läkski õnneks – ta oli enne tabamist rahaks teinud suurema osa varastatud ajaloost, teenides 46 kilo metalli eest 120 eurot.

Mehele esitati süüdistus kultuurimälestise rikkumise paragrahvi alusel. Neljapäeval arutas süüasja Pärnu maakohus ja mõistis rüüstajale kaheaastase tingimisi vangistuse. Prokurör Merike Lugna sõnul tuleb süüalusel hüvitada ka tekitatud kahju. Muljutud siltide taastamiseks võib kuluda ligi 50 000 eurot ning Paide on palunud selle tasumiseks riigilt abi.
Mees ütles pärast kohtuistungit Järva Teatajale, et märkas Reopalu kalmistul pikali kukkunud riste ja nendelt ta nimesiltide võtmist alustaski. „Tahtsin selleks lubada küsida, kuid ei kohanud kalmistuvahti,“ sõnas ta.