Foto: Reuters/Scanpix
Greete Kõrvits 21. mai 2021 17:32

El Salvadori politsei vahistas 51aastase Hugo Ernesto Osorio Chávezi, kes tunnistas end süüdi kahe naise, ema ja tütre tapmises. Ent kui korravalvurid tema kodu läbi otsisid, avastasid nad sealt õõvastava leiu: endise politseiuurija tagahoovi on maetud vähemalt 24, aga võib-olla isegi kuni 40 inimese säilmed.

Näib, et enamik neist on naised ja tüdrukud ning noorimad ohvrid võisid olla alles päris väikesed lapsed. Kõikide surnukehade väljakaevamine on aeganõudev töö ja võtab vähemalt kuu aega. Politsei usub, et mees on naisi tapnud aastaid ning on osa suuremast mõrvarite võrgustikust. Kahtlusaluseid on esialgu kümme ning nende seas leidub politseinikke, sõjaväelasi ja inimkaubitsejaid.

Prokuratuur kommenteeris Associated Pressile, et Chávez võttis ohvritega ühendust sotsiaalvõrgustikes, lubas neile kõiksugu maad ja ilmad kokku – „Ameerika unistuse,“, sõnas prokurör –, ning mis neist naistest ja tüdrukutest edasi sai, võib vaid ette kujutada.

Samal ajal kui uurijad töötavad, kogunevad maja juurde inimesed, kelle lähedased on viimastel aastatel kaduma läinud, lootuses, et võib-olla saavad nad vähemalt vastuse, mis nende pereliikmetega juhtus.