Seisukoht

Seisukoht | Eurovaib on kadunud 

Katharina Toomemets, Elu toimetuse päevauudiste juht, 21. mai 2021 18:43

Olen praegu Rotterdamis, oma kaheksandal Eurovisioni lauluvõistlusel. Tuleb tunnistada, et koroonaviirus on ära kaksanud väga suure osa lauluvõistluse võlust. Kui varem on kohapeal sündmust kajastanud 1500 ajakirjanikku, siis sedapuhku lubati meid siia vaid 500, mis tähendab, et juba pressikeskuse melu on kolm korda tagasihoidlikum.

Samuti on seekord avamata jäetud traditsioonilised euroklubi ja euroküla. Esimeses sai ikka igal aastal pärast poolfinaale ja finaali hommikutundideni pidutsetud ja tähistatud, eurokülas (ja ka euroklubis) on aga alati esinenud nii tol aastal võistlusel osalevad artistid kui ka varasemad osalejad. 

Delegatsioonidel on keelatud kokku puutuda suvaliste inimestega ja artistid naljalt pressikeskusesse ringi tatsama ei tule, nad käivad seal üsna harva. Teisipäeval tegin Ukuga pika intervjuu ning reeglite järgimiseks sündis see lausa Zoomi vahendusel. Ikka selleks, et kõigi tervist hoida. 

Samas näitas tänavune aasta hästi, et isegi pandeemiaolukorras on võimalik maailma suurimat lauluvõistlust edukalt korraldada – alates 6. maist on siin Eurovisioniga seotud inimestele tehtud umbes 25 000 koroonatesti, millest positiivseid oli vaid 16. Seega – on võimalik teha küll, kuid vaib kannatab.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee