Sisuturundus

Teaduslikud uuringud tõestasid All-on-4 hambaimplantaatide usaldusväärsust 

Happy Smile Hambaravi, 28. mai 2021 16:06

Foto: Envato Elements

Hambutusel on inimestele negatiivne sotsiaalne ja psühholoogiline mõju, sealhulgas halb mõju näo ja suu esteetikale, närimisfunktsioonile ja kõnevõimele, mis kombineerituna tähendavad patsientide elukvaliteedi olulist halvenemist.

On hästi teada, et implantaatide kohene paigaldamine on keeruline kirurgiline protseduur, mis nõuab ravi nõuetekohast planeerimist ja kirurgilisi tehnikaid. Tugevalt atroofiliste lõualuude taastamiseks on mitmeid proteesimisvõimalusi, sealhulgas näiteks tavapärased totaalproteesid, eemaldatavad proteesid implantaatidel ja implantaatidele fikseeritud proteesid.

All-on-4® kui edukas alternatiiv tavapärastele proteesidele

All-on-4® kontseptsioonina välja töötatud implantaaditehnoloogiat pakutakse alternatiivina totaalproteesidele. All-on-4® tehnikas asetatakse 4-6 implantaati alalõualuu vahelisse piirkonda ja lõualuu eelsesse piirkonda totaalse hambutuse korral.

Kaks implantaati asetatakse lõualuu ette vertikaalselt ja kaks tagumist implantaati kuni 45-kraadise nurga all. Tagumiste implantaatide kallutamine võimaldab vajalikku tuge kogu taastusraviks ja luupuuduste ületamiseks.

Enamiku All-on-4® lahenduste puhul saavad patsiendid kasu implantaadiga toetatud täielikult kinnitatud asendushammastest juba 1-3 päeva pärast operatsiooni. Säilib ka maitsemeel, kuna suulagi pole akrüülproteesiga kaetud.

Müüdid, mis puudutava All-on-4 tehnoloogiat

Tõsi on see, et All-on-4 implantaatide ümber on keerelnud rohkelt müüte, millest enamik ei ole teps mitte tõsi.

Näiteks kardetakse, et implantaatide paigaldamine tähendab, et pead olema pool aastat hambutu. Tegelikult on antud meetod ja üleüldiselt implantatsioon kohese koormamisega mõeldud just sellise olukorra välistamiseks!

Kohene implantatsioon tähendab, et ühe vastuvõtu käigus paigaldatakse implantaadid ja seejärel kruvitakse ka proteesid nende külge. Seega, õhtul või hiljemalt ühe kuni kolme päeva pärast jalutab inimene ravikabinetist välja laitmatult funktsioneerivate uute hammastega!

Samuti kardetakse, et All-on-6 ja All-on-4 meetodil paigaldatud proteese on hiljem keeruline ja kulukas vahetada või parandada. Peab mainima, et ravi eeldab kahte proteesi valmistamist. Ajutist proteesi patsient kannab umbes 6 kuud, mille järgi valmistatakse juba püsiprotees. Kuna proteesid on implantaatidele paigutatud kruvidega, ei ole proteesi eemaldamine, muutmine ja parandamine selleks hästi varustatud kliinikus kuigi keeruline protsess. Ajutist akrüülstruktuuri saab alati uuendada või parandada. Püsiprotees on väga vastupidav ning vahetamise või parandamise vajadust tuleb harva ette.

Loomulikult on kuum teema implanteerimise hind. Iga puuduva hamba implantaadiga asendamine võib tõepoolest väga kulukaks osutuda. All-on-4 või All-on-6 meetodid võimaldavad aga proteesi kinnitamist kas neljale või kuuele implantaadile ning selle võrra on ka töö hind teistsugune kui kogu suu implanteerimine.

Inimestele valmistab muret ka see, et tegemist võib olla keeruliste operatsioonidega, mis põhjustavad ohtralt valu ja verekaotust. Tegelikult pole asi nii hull, sest meetod ei nõua siinuse tõstmist ega luu kasvatamist. Tavaliselt paigaldatakse kunstjuured äsja välja tõmmatud hammaste aukudesse või paigaldatakse spetsiaalse kirurgilise malli järgi, mis muudab operatsiooni väga kiireks ja täpseks. Kindlasti on mõned päevad peale operatsiooni suus kerge ebamugavustunne ja nõrk valu, kuid raviarsti järelhoolduseks antud juhiste täpse täitmise korral mööduvad nähud kiiresti.

All-on-4® teadusuuringud

Olemasolevad andmed pakuvad paljutõotavaid tulemusi All-on-4® lähenemisviisi osas. Mitmed uuringud on leidnud, et ka kolm aastat peale All-on-4® hambaimplantaatide paigaldamist on nende efektiivsus koguni 95-97%. Seega võib julgelt öelda, et tegemist on tõhusa hambaravi meetodiga.

Ka pikemad uuringud on sarnaseid tulemusi leidnud. Näiteks Paul Malo tegi retrospektiivseid kliinilisi uuringuid ja leidis, et 244 patsiendi, kelle hambad olid taastatud All-on-4® ravikontseptsiooniga, pikaajalised tulemused (kuni 10 aastat) olid väga head. Teatati kumulatiivsest implantaadi elulemusest 93,8% ja 94,8%, kasutades patsiendi ja implantaadi analüüsiühikutena.

Ka mitmed teised uuringud on jõudnud samadele headele tulemustele. Olgu siin näiteks veel Armando Lopes jt. uuring: korraldati prospektiivne uuring, et hinnata tulemusi All-on-4 ravikontseptsiooniga, kasutades arvutijuhendatud kirurgilist protokolli. Selle tulemusena leiti, et ka peale viieaastast järelkontrolli oli kumulatiivne elulemus lausa 96,6%.

Antud ravimeetod ei sobi kindlasti kõikidele ning eelnevalt on vaja läbida röntgenuuringuid ja käia arsti konsultatsioonil. Selle raames on võimalik anda patsiendile soovitusi, kuidas konkreetselt tema probleemi on võimalik lahendada ja millist ravi ta tegelikult vajab. Võta julgelt meiega ühendust, kui vajad arsti konsultatsiooni!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee