Estonia kaevandus. Foto: Aldo Luud
Siim Randla 21. mai 2021 06:25
Viru maakohus mõistis sel nädalal tingimisi vangistuse kopplaadurijuhile, kes sõitis Estonia kaevanduses otsa töölisele, kes suri saadud vigastustesse.

Surmaga lõppenud õnnetus juhtus 2014. aasta 8. augusti hommikul Estonia kaevanduses. See juhtus kopplaadurite parklas, kus kaevanduse öine vahetus lõpetas parasjagu oma seitsmetunnist vahetust. 53aastane Anatoli oli just oma laaduri parkinud ja sellest väljunud, kui talle sõitis otsa Igori juhitud kopplaadur.

Sel nädalal tunnistas Viru maakohus Igori süüdi paragrahvis, mis käsitleb tööohutusnõuete eiramist, kui sellega on ettevaatamatusest põhjustatud inimese surm ja karistas teda kahe aasta ja kümnekuulise tingimisi vangistusega.

Kohtu all oli ka toonane allmaamäemeister Oleg, kes tunnistati süüdi tegevusetuses, mis viis tööõnnetuseni. Kohus karistas teda ühe aasta ja kuuekuulise tingimisi vangistusega.

„Kohtuotsuse peale on õigus edasi kaevata apellatsiooni korras Tartu ringkonnakohtule,“ ütles Viru maakohtu pressiesindaja Kristi Ehrlich Õhtulehele.