Krimi

OTSUS ON LÕPLIK: Aivar Mäe pole ahistaja (76)

Toimetas Triinu Laan, 20. mai 2021 17:14

Aivar Mäe Harju Maakohtus.

Foto: Erki Pärnaku

Riigikohus ei võtnud arutusele politsei- ja piirivalveameti kassatsioonkaebust rahvusooper Estonia eksjuhi Aivar Mäe ahistamisskandaali väärteoasja lõpetamisele.

17. veebruaril tühistas Harju maakohus rahvusooperi Estonia endisele juhile Aivar Mäele määratud 400eurose rahatrahvi seksuaalse ahistamise eest. Lisaks jäävad riigi kanda ka tema üle 9000 euro küündivad kohtuarved.

„Kohus ei tuvastanud, et A. Mäe teod oleksid olnud kannatanu tahte vastased ja tema käitumise tagajärjeks oleks olnud kannatanu inimväärikuse alandamine,“ seisab maakohtu otsuse selgituses.

Möödunud aasta suvel avaldas Eesti Ekspress Estonia teatri anonüümsete töötajate väited nagu oleks Aivar Mäe kohatult käitunud ja neid seksuaalselt ahistanud.

Politsei hakkas ajakirjanduses ilmunud väidete põhjal asja uurima ja Estonias algatati sisejuurdlus, mis lõppes Mäe taandumisega juhi kohalt ning talle määratud 40 000 euro suuruse lahkumishüvitisega.

Politseis käinud tunnistajate ütluste põhjal karistati Mäed väärteo asjas 400eurose rahatrahviga. Endine teatrijuht ei nõustunud otsusega ja kaebas selle kohtusse.

Harju maakohus ei tuvastanud, et Mäe teod oleksid olnud kannatanu tahte vastased ja tema käitumise tagajärjeks oleks olnud kannatanu inimväärikuse alandamine. Seega tühistati politseiameti Põhja prefektuuri Kesklinna politseijaoskonna väärteoasja otsus eelmise aasta 21. oktoobrist.

Samal teemal

07.04.2021
Estonia balletiartist jätab anonüümsuse: veel kord Aivar Mäest ja massaažilaual ahistamisest
07.04.2021
Aivar Mäed ahistamises süüdistanud Lisanna: isegi paljalt tööle saabumine ei anna õigust inimese alandamiseks
01.03.2021
Politsei kaebab edasi Aivar Mäe ahistamistrahvi tühistamise
17.02.2021
KOHUS: Aivar Mäe pole ahistaja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee