Foto: Kaader otseülekandest
Ohtuleht.ee 20. mai 2021 14:55

Riigikogu menetluses on praegu 19 parlamendiliikme algatatud perekonnaseaduse ja teiste seaduste muutmise seadus. Neljapäeval toimub riigikogus ümarlaud kõigi erinevate perede õiguste kaitseks.

Riigikogu koalitsioonierakondade juhid Kaja Kallas ja Jüri Ratas, aga samuti ka Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juht Indrek Saar on väljendanud avalikkuses seisukohata, et kooseluseaduse rakendusaktid tuleks riigikogus vastu võtta. 

„Selleks, et kõigi erinevate perede õigused oleks kaitstud, tuleb riigikogul muuta seadusi. Kas teha seda läbi Kooseluseaduse rakendusaktide või läbi mingi muu seadusandliku akti, on valikute ja ühiskondliku arutelu küsimus,“ leiab riigkikogu saadik Imre Sööäär.

Perekonnaseaduse muutmise seaduse algatajate nimel kutsus Sooäär sotsiaalpartnereid, organisatsioone ja huvigruppe ümarlauale, et ühiselt arutada neil teemadel ning kuulata nende seisukohti, kuidas ja milliste sammudega tuleks Eesti õigusruumis edasi liikuda, et kõigi perede õigused oleksid vastavalt EV Põhiseadusele kaitstud.