Kommentaar

Küsimus | Kas vaktsineerimata õpetajad lastakse kõik lahti?

Arvamustoimetus, 20. mai 2021 17:50

25 KOMMENTAARI

m
Mare/ 21. mai 2021 07:43
Muidugi võiks ja peaks olema kakõik õpetajad vaktsineerirud,kuid elu on teine.,Meil käib viimasel ajal ainult lahtilaskmise jutt.Küll meditsiinis,kaitseväes,nüüd siis õpetajad.Aga ilmselgelt ei ole nendest spetsialistidest järjekorda ukse taga.Nii seekahjuks on.
o
On oluline teada, miks siiamaani ei ole olnud koroonavaktsiine/ 21. mai 2021 06:04
Kuigi koroonaviirused on tihti tavalise sesoonse gripi põhjustajateks. Põhjus, miks ei ole olnud siiamaani vaktsiini, on see, et koroonaviirused ei allu vaktsiinidele.
k
Kristiina / 21. mai 2021 05:54
Jäle mis toimub. Eestlane on nii julmaks muutunud Jätke lapsed maski te. rrorist välja. Ma olen mures kuna vastupanu pole ja meedia nii ühele poole kaldu.
m
Mai/ 21. mai 2021 04:14
Ameerika uudistes juba täna räägiti, kellel vaktsiin tehtud...tuleb sügisel jälle uuesti boost teha...? Hakatakse nüüd iga kuue kuu tagant mürki ikka juurde sutsama, et ikka kiiremini siit ilmast minema saaks...
a
ajast mahajäänud e-riik/ 21. mai 2021 01:09
https://childrenshealthdefense.org/wp-content/uploads/FDA-2021-P-0460-0001_attachment_1.pdf
t
Täiega tüdinenud vaxijamast/ 20. mai 2021 22:39
Noh, mis sest vaximisest alati kasu on, tänagi jälle kuulsin ühe tuttava kohta, et läks haiglasse südamestimulaatorit seadistama, või mis seal sellega tehakse, igatahes oli vaja minna, vaxitud nagu vaja aga igatahes sai selle visiidi käigus koviidi ja põeb ning üldse mitte kergelt :( tugeva tervisega inimesed tõenäoliselt peavad paremini vastu. Õpetajaid pole lihtne alati leida, aga nende hulgas küll kaugelt üle pensioniealisi ning mitte kõige tugevam a tervisega inimesi. Lapsi ilma hariduseta ei saa ometi jätta, see maksab tulevikus kätte.

ü
ümberringi/ 20. mai 2021 21:46
jäävad vaktsineeritud haigeks. arstiga räägid siis on kokkusattumus.Millal ükskord see rahva petmine lõpeb? Laseme aga vaktsineeritutel viirust levitada.
a
Arnold/ 20. mai 2021 21:33
Veel üks näide kuidas plaandeemeritel õnnestus ühiskonda killustada. Jaga ja valitse. Tegelikult ei ole sellel palaganil midagi pistmist meie tervisega. Teatavasti on kõik vaktsiini saanud (ka varasemad vaktsineeritud, mitte COVID) ohtlikud vaktsineerimata inimestele (vt. Pfizer ohuhoiatus kirjeldust) vaktsineeritutega ühes toas on oht neilt eralduvate viirusega aerosoolide tõttu. See läbi näiteks USAs on vallandatud paljud vaktsineeritud ja paljud teenindusettevõtted on keeldunud neid teenindamast. Nii, et lugupeetud vaktsineeritud kollane juuditäht rinda ja hoidke minust eemale palun!
h
20. mai 2021 21:31
hooledkodus haigestusis pooled vaktsineeritud vanurid. Sama juhtub kiirabi vaktsineeritud arstide ja vaktsineeritud kooliöpetajatega. See on aja küsimus, Aga ..... kui oled vaktsineeriud siis ei pea haigena jääma koju töölt ja saab minna rahuliku südame ja nohu ja pisikese köha ja palavikuga oma töökohta nakkust levitama nagu vanasti.... teadmiseks kiirabi ja kooliuhlie. Möelge korra järgi mida vaktsiin tegelikult kaitseb - rakse läbipödeimse eest! Ei kaitse zombi-nakatajaks muutumise eest.
k
20. mai 2021 19:57
Kus on kirjas et õpetaja peab klassi minema, ta võib ju suhelda klassis olevate õpilastega veebikaamerate vahendusel.
õ
Õpetaja/ 20. mai 2021 19:22
Mis mõttes õigus nõuda lahti lasta. Need samad mammad omavad õigust oma võsukestele mitte maski ette panna.
h
20. mai 2021 19:01
https://www.telegram.ee/eesti/andmekaitse-inspektsioon-praeguses-kaoses-ei-tohi-ununeda-meie-oigused-ja-vabadused Lähikontaktseid saab välja selgitada ja puudutatud inimestega ühendust võtta ainult Terviseamet! Omaalgatuslikku nõiajahti ei peaks pidama ei tööandjad, lasteaiad, korteriühistud ega muud isikud. Kui tööandjad vahendavad vaktsineerimisnimekirjade koostamist, siis on oluline märkida, et nad ei või mingil juhul koguda andmeid, kes ei soovi vaktsineerimist, sealhulgas nõuda neilt põhjuste esitamist. Vaktsineerimise üle otsustamine on iga isiku vaba valik.
l
lisa/ 20. mai 2021 19:02
Ka maskikandmise kontrolli osas ei ole õigust koguda diagnoose, vaid oluline on arsti kinnitus, et isik ei saa tervislikel põhjustel maski kanda. Andmekaitse Inspektsioonile teadaolevalt on osad arstid vastavaid tõendeid inimeste palvel ka välja andnud. Ka maskikandmise kontrolli osas ei ole õigust koguda diagnoose, vaid oluline on arsti kinnitus, et isik ei saa tervislikel põhjustel maski kanda. Andmekaitse Inspektsioonile teadaolevalt on osad arstid vastavaid tõendeid inimeste palvel ka välja andnud.
20. mai 2021 18:50
https://tervis.ohtuleht.ee/1033862/vabadus-ja-vastutus-kas-vaktsineerimata-inimest-saab-toolt-lahti-lasta Põhiseadus kaitseb igaühe õigust otsustada enda ravi üle. Selles on ainult kaks erandit. Üks erand on seotud vaimuhaigustega ja teine erand eriti ohtlike nakkushaigustega. Kui aga kedagi ravitakse kardioloogias tema tahte vastaselt või tehakse vähiravi talle vastu tahtmist, siis on tegemist patsiendi tervise kahjustamisega ja selle eest on ette nähtud vanglakaristus.

k
20. mai 2021 18:44
Kuidagi lööv pealkiri kus jutust ei selgu kes need lapsevanemad on? Toimetusse astus 2 ärritunud kuju või mingi ühiskiri tehti... miks sealjuures õhtulehele mitte haridusministrile jne... lihtsalt mingi möga vöetud laest ja kujutletavate lapsevanemate eest küsimusi esitatud?
m
20. mai 2021 18:20
Mupo kontrollis Tehnikaülikooli peatuses Nõmme suunal bussis nr 33 maskide kandmist. Ühele 20. aastasele noorikule, kes maski ei kandnud pakuti maski, see aga keeldus, teatades, et tema ei saa seda kanda. Mupo töötaja kadus uksest välja ja oligi kõik. Samas Nõmme 80. aastased vanaprouad suutsid kõik maski kanda, ilmselt läks mõni koduukseni mask ees. Tekib küsimus, milleks siis üldse nõue maske kanda. Kindlasti on olemas inimesi, kes maski ei suuda kanda. Aga ka neid, kes vaktsiine ei talu. Nendel on siis vaba voli nakatuda ja nakkust teistele edasi anda. Mida nendega bussis peale hakata?
s
Soooh/ 20. mai 2021 17:28
Aga kas vaktsiinivastane lapsevanem võib nõuda vaktsineerimata õpetajat? Mis krdi riik meil on, kus sellised tähtsad otsused pressitakse valitsusest ja parlamendist mööda. Riik (valitsus +parlament) otsustab ning vastutab.
t
Tuutu/ 20. mai 2021 17:00
Aga ma ei saanud ikkagi vastust küsimusele, mida võib lapsevanem teha, kui mõni õpetaja koolis on vaktsineerimata? Kui terviseandmed ehk andmed õpetajate vaktsineerimise kohta pole avalikud, siis kuidas ma saan seda üldse teada ja kaitsta oma last viiruse eest?
õ
õpetaja/ 20. mai 2021 17:47
Pangu oma laps teise kooli, kus on vaktsineeritud õpetajad. Ka vaktsineeritud õpetaja võib olla viiruse kandja. Seega - selle viiruse eest pole kaitstud ei vaktsineeritud ega vaktsineerimata õpetaja. Lihtsalt vaktsineeritu pidi selle haiguse kergemal kuju ehk läbi põdema. Kogu lugu!
t
teine Jüri/ 20. mai 2021 18:52
Kuidas saab? Las laps kasutab seda ninaspreid ja kannab koolis maski ... Ei aga ... selge, siis ei taha kaitsta... küsimusele "kuidas" on vastus "ninasprei ja maskiga" tahtmine ei ole juba "kuidas" küsimuse teema
s
seda et/ 20. mai 2021 16:35
Kas last, keda lapsevanem pole lasknud vaktsineerida, tohib kooli lubada või peab see laps jääma kaugoppele?

h
h/ 20. mai 2021 15:11
Keda peab vaktsineerimata õpetaja lahti laskma? Kui oleks küsitud nii, kas vaktsineerimata õpetajat saab lahti lasta, saaks küsimusest aru.
k
Kollid/ 20. mai 2021 14:39
Mis teil viga on?! Algul meditsiinitöötajad(kiirabi) ja nüüd õpetajad? Mis järgmiseks!? Teenindajad, kassapidajad, apteekrid, pangatellerid.......... jne.?
k
Kes küll/ 20. mai 2021 14:31
seda palli ühte väravasse taob? Kas tõesti on raske aru saada, et üksnes vaktsineerimine ei peata viiruse edasikandmist? Kust tulevad küll sellised populistid, et vaid umbes räägivad, aru saamata, mida nad räägivad?
a
Aga/ 20. mai 2021 18:51
tegelikult pole ju vaja vaktsineerida, sellele gripile on odav ja lihtne ravi olemas, asi on hoopis milleski muus. Küll võtab ikka kaua aega et inimesed lõpuks aru saaksid. Suur kollijutt on maailmas lahti lastud ja kõik on hirmust kanged, vihkavad ja kardavad üksteist......piinlik ei hakka juba?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee