Repliik

Repliik | Uus vaktsineerimisjuht Marek Seer alustab ämbrikolina saatel (2)

Vambola Paavo, ajakirjanik, 20. mai 2021 17:49
Marek Seer, Covid-19 vaktsineerimiskava juht.Foto: Erki Pärnaku

Me reklaamime ennast digiriigina. Kunagi olime teerajajad, meid imetleti. Paljud riigid asusid seda meie eeskujul juurutama. Paraku väljaspool Eestit ei teata , millistel jalgadel tegelikult seisab meie e-riik ning milline kadalipp tuleb seal läbida. Teenuste toimimine on valikuline, riigile vajalikus suunas, mitte  kodanikule suunatud. Miks reklaamida teenust kui see on ebakindel ja jookseb  väiksemagi  koormuse korral umbe. Just nii on digilooga.

Portaalis www.digilugu.ee saab end vaktsiinijärjekorda  panna.  On ebanormaalne, kui arvutiajastul pead ootama löögile pääsemiseks tunde. Keegi ei tulnud riigiametis selle peale, et väikese kuluga saanuks tekitada eraldi platvormi  vaktsineerimise tarbeks. Ülejäänu toiminuks edasi tavapäraselt. Nüüd  ootasid ühes järjekorras need, kes soovisid aega ja kohta vaktsineerimisele kui ka eriarstile soovijad. Tõrked olid ettearvatavad ent probleemi eirati. Kui ei suuda kvaliteeti tagada, siis ei tasu  teenust välja hõigata. Ka lõunanaabrid said ennast arvuti kaudu järjekorda panna, kuid neil ei jooksnud süsteem umbe. Lätlased oskasid sellega arvestada ja lõid töökindla süsteemi.

Vaktsineerimise juht Marek Seer ruttas hiljem vabandama, ent see ei kukkunud kõige parem välja.  Olla järjekorras näiteks  33 000-s on jama. Endalgi jäi äpp telefoni tõmbamata, tõendamaks, et olen täielikult vaktsineeritud. Võib minna Tallinnas Pärnu maanteel asuvasse valvekliinikusse ja võtta tõenduseks ingliskeelne sertifikaat, aga see maksab  20 eurot. Samas pole  garantiid, et sealgi pääseb ülekoormuse all ägavale süsteemile ligi. E-teenused Eesti moodi on lihtsalt imelised.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee