Eesti uudised

Relvad tiiki: kriminaalkorras karistada saanud vallavolinik sai kohalt lahti 

Siim Randla, 20. mai 2021 06:44
Virumaakohus. Foto: MARTIN AHVEN
Kadrina vallavolikogu liikme Ene Kiirkivi volitused lõppesid kriminaalkaristuse tõttu, sest ta hoidis kodus ebaseaduslikke relvi, mis lõpuks tiiki visati.

Ene Kiirkivi süüdistatakse selles, et omamata relvaluba, hoidis ta eeluurimise käigus tuvastamata ajast oma elukohas ebaseaduslikult vintpüssist Mosin käsitöönduslikult valmistatud laskekõlblikku kärbikut ja laskekõlblikku 16-kaliibrilist üheraudset sileraudset lahtimurtavat püssi IŽ-K. Naine hoidis neid relvi oma elukohas kuni mullu 23. märtsini, kui relvad ühel kinnistul asuvasse tiiki visati. Viru maakohtu otsusega mõisteti Kiirkivile kuuekuuline vangistus tingimisi. Kohtuotsus tehti aasta alguses ja see on jõustunud.

Kadrina vallavolikogu liikme Ene Kiirkivi volitused lõpetati enne tähtaega, kuna ilmnes, et ta oli saanud tänavu jaanuaris kriminaalkorras karistada. Vallasekretäri ja valimiskomisjoni esimeheni ei jõudnud teave mitte ametlikest allikatest, vaid hoopis külajuttude ja televisiooni krimikroonika kaudu – kusjuures selgus, et ametlik regulatsioon sellise info liigutamiseks puudub, on kirjutanud Virumaa Teataja.