Eesti uudised

Ei saanud Tartu vanglast vabadusse: ringkonnakohus jättis sõjakurjategija karistust kandma (2)

Siim Randla, 20. mai 2021 06:40
Foto: Endise Jugoslaavia Rahvusvaheline Kriminaaltribunal
Tartu ringkonnakohus jättis rahuldamata Tartu vanglas karistust kandva sõjakurjategija Milan Martići (pildil) kaitsja taotluse kaitsealuse ennetähtaegseks vabastamiseks.

Milan Martić toodi Eestisse karistust kandma aastal 2009, kaks aastat hiljem toodi siia Dragomir Milošević. Endise Jugoslaavia rahvusvahelise kriminaaltribunali otsusega süüdimõistetud Martić oli tunnustamata Serbia Krajina vabariigi viimane president.

Kriminaaltribunal mõistis Martići süüdi ja 35 aastaks vangi rahvusvahelise sõjaõiguse normide ja tavade rikkumises ning inimsusevastastes kuritegudes, sealhulgas rünnakutes tsiviilisikute vastu, inimeste julmas ja ebainimlikus kohtlemises, mõrvades, asulate, religiooni- ja haridusasutuste hävitamises, riigivara ja eraomandi rikkumises, tagakiusamises poliitilistel, rassilistel ja usulistel põhjustel ning küüditamises. Tartu maakohus arutas Martići ennetähtaegset vabastamist tänavu veebruaris ja jättis taotluse rahuldamata. Martiči kaitsja esitas maakohtu otsusele määruskaebuse. Aprilli lõpus jättis Tartu ringkonnakohus selle rahuldamata.

Samal teemal

01.03.2021
Vangla ja prokuratuur ei toeta sõjakurjategijate ennetähtaegset vabastamist
04.02.2021
Sõjakurjategijad tahavad Eesti vanglast saada vabadusse
08.12.2017
Teatraalne enesetapp kohtusaalis määris Jugoslaavia sõjakohtu maine
10.02.2014
Tartu vanglasse saabus karistust kandma Bosnia sõjakurjategija

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee