Eesti uudised

Puude nudimine lindude pesitsusajal tekitab Haabersti elanikes meelekibedust (14)

LISA KOMMENTAAR

Õ elanik 21. mai 2021 12:11
Raielubasid väljastab Tallinna Keskkonnaamet, kes ise peaks kontrollima ka raierahust kinnipidamist. Aga klassika - ju mõni ametnik munes hankega õige aja ja siis löödi suva hetkel saag sisse. Dokumendid peaks avalikud olema - ei imesta, kui seal on arboristi nõue, ei olenud need saagijad mingid võõrtöölised. Aga mida tellid, seda saad.
no 19. mai 2021 18:19
tartus sama lugu Kastani tn
minu nimi 19. mai 2021 13:39
Miks küll peab puid selliselt sandistama ja köndistama keset ilusat lehekuud? Pilt näeb välja selline, nagu nii mõnigi neist puudest ei suudaks enam kunagi elu sisse võtta. Väga kahju, et vähendatakse linnas nii vajalikku rohelust, väga kahju puudest! Kui lindudest rääkida, siis puud on, eriti linnades, nende elukeskkond ja nad pesitsevad, kus vähegi on neile selleks võimalus jäetud.
19. mai 2021 11:02
Pildilt on raske aru saada, kas tegemist on nudipuu lõikusega v Eestis tavalise “võtame suure lõikamata puu poole tüve pealt maha ja käib kah” lõikusega. Tundub isegi nudilõikuse moodi, mis on väga hea viis puude soovitud piirides hoidmiseks ja ei kahjusta puud kuidagi. Kuigi jah, pilt pole parim hindamiseks. Useasi on küll see, et miks seda lõikust paar kuud varem ei tehtud.
Haabersti elanikule 19. mai 2021 10:26
Sinus ei tekita ilmselt meelekibedust mingi hävitustöö, sest sinu meel on täiesti tuim ja tundetu. Sinu kohta võiks öelda: poorideta inimene, sest miski ei jõua sinu paksust nahast läbi. Kahjuks leidub sinu-taolisi meil Eestis liigagi palju, kellele igasugune hävitamine lausa meeldib. Ettepanek: asutage näiteks puudehävitajate või loodusevihkajate erakond. Põhjendage oma looduse-vihkamist ka kuidagi, kui oskate.
Haabersti 19. mai 2021 10:04
See jah hetkel arulage tegevus, aga ega need Haabersti Linnaosa Valitsuse töötajad pole kunagi oma mōistusega hiilanud. Teevad ja mōtlevad igasuguseid lollusi välja.
Kas tõesti 19. mai 2021 10:13
linnud pesitsevad otse sõidutee ääres? Eemal puud kõik endised.
ab 19. mai 2021 09:48
Nagu näha, egas need nudimise korraldajad targemad küll pole kui too messingu vana, paraku tsirkudel puudub oma jurist!

Olev 18. mai 2021 23:50
Arboristide Ühing on vait nigu kuldid rukkis
Tiritiri 18. mai 2021 21:51
See paistab täiesti planeerimata ja oskamatu tööna. See könt jääb peaaegu terveks suveks köndiks. Kas kõik on ikka teie kontrollida?
Kai 18. mai 2021 21:50
Rõve komme nagu mõnes Venemaa oblastis. Kas linnavalitsuses pole tõesti ainustki õppinud arboristi, kes ütleks, et see asi tuleb lõpetada
Haabersti elanik 18. mai 2021 21:47
Minus ei tekita vastupidiselt pealkirjale mitte mingisugust meelekibedust puude pügamine lindude pesitsusajal. Vastupidi, leian, et selline töö, sellisel ajal on igati normaalne.
on 18. mai 2021 22:41
pärnadesse tehtud linnupesade arv 0 ja kui kolme aasta jooksul ei lõika siis ongi juba kõrgel ohtlikum nn. pügada.Pesad kus linnud sees on- kaljukadakas, elupuu kust pärna peale käib harakas kaklema varestega,kuldnokkadega ja väiksemaid linde ära ajamas- harakas on hullem kui ven.. kardab vaid prillide helki, ses suhtes väga arg aga pesitseb aias laia võraga elupuus.viimati pügasid elektrimehed meie pärnad ära, ka väga viisakalt ja uued kasvud tulid samal kevadel kõrged ja palju- mida tihedam puu, seda ilusam, nii on.Kahjuks teine elektribrigaad laastas hoovis serbia kuuse, terve külg puhtaks.
z 19. mai 2021 10:28
sa,haaberti elanik, ei teagi vist , kus Haabersti asubki, nii, et ära räägi nende elanike nimel. Otsi teine kanal, kus sinusugused ruulivad.