Maailm

WHO: pikad töötunnid tapavad igal aastal 745 000 inimest (5)

Greete Kõrvits, 17. mai 2021 20:19
Kodukontor võib tervisele hakata.Foto: Merilin Ulm

Maailma terviseorganisatsioon (WHO) avaldas uurimuse, mille kohaselt põhjustavad liiga pikad tööpäevad kõiksugu peamiselt südamega seotud tervisehädasid, mis viivad igal aastal hauda sajad tuhanded inimesed. Eriti mõjutavad pikad töötunnid inimesi Kagu-Aasias ning keskealisi või vanemas eas mehi.

Nädalas üle 55 tunni töötamine tõstis südamerabanduste tõenäosust 35 protsendi ehk põhimõtteliselt kolmandiku võrra, kui võrrelda vaid 35‒40tunnise töönädalaga.

See ei tähenda, et õnnetu töömesilane kukub tingimata tööpostil kokku. Südamevaevused annavad endast märku alles hilisemas eas, kui rängad tööaastad juba selja taga ja kahju tehtud. Pikad tööpäevad pole pelgalt stressirohked, vaid kipuvad ka ahvatlema inimesi suitsetamise, ülesöömise ja viinakuradi rüppe.

Kuigi uuring ei puudutanud pandeemiaaega, eeldavad teadlased seni kogutud andmetele tuginedes, et kodutöö tunnid venivad kontoris veedetud ajast pikemaks. Kodus töötades võivad samuti välja kujuneda halvad harjumused: kehv rüht, igavussöömine jne.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee