Seisukoht

Seisukoht | Miks riik kiusab spordifänne? (2)

Eigo Kaljurand, spordireporter, 17. mai 2021 17:21

Alates eilsest tohib kuni 250 inimest käia välitingimustes meelelahutuskohtades, avalikel üritustel ja spaas, kuid spordivõistlustele publikut ei lubata. Kus on loogika?

Kui möödunud nädalal tohtis istuda tihkelt täis väliterrassidel, siis esmaspäevast läksid piirangud leebemaks. Välitingimustes avalikuks kasutamiseks mõeldud saunades, spaades, basseinides, veekeskustes ja ujulates tohib sulistada kuni 250 inimest. Sama hulk rahvast saab viibida ka avalikel üritustel ning meelelahutuskohtades, alates järgmisest nädalast tohib sisetingimustes süüa. Kuid selle kõige juures on üks suur aga.

Kriis.ee lehelt saame teada, et pealtvaatajad spordivõistlustele ja -üritustele pole lubatud. Punkt. Miks nii? Lilleküla staadionil on ligi 15 000 kohta ja Eesti teisedki staadionid on mõeldud sageli vähemalt 1000 inimese võõrustamiseks. 

Miks ma tohin oma lapsega minna täissuitsetatud väliterrassile, Vabaduse väljakule protestima või 250 inimese keskele spaasse, aga ei tohi minna staadionile? Räägitakse küll, et noored peaksid rohkem liikuma, aga kust nad peaksid selleks eeskuju võtma, kui jalgpalli, kergejõustiku ja kõigi muude alade vaatamine on keelatud?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee