MIS NEIST EDASI SAAB? Eesti Inimõiguste Keskuse juhi Egert Rünne sõnul ei saa me tegelikult kunagi teada, mis saab edasi neist varjupaigataotlejatest, kes saadetakse kodumaale tagasi – kas neid kiusati taga või kas nad jäid üldse ellu?

Foto: Eesti Inimõiguste Keskus
Nils Niitra 17. mai 2021 16:55

Mullu jättis politsei- ja piirivalveamet rahuldamata kaks kolmandikku Eestis esitatud varjupaigataotlustest. Pagulaste abistamisega tegelevate organisatsioonide hinnangul eeldab amet juba ette, et varjupaigataotlejad valetavad. 

Läinud nädalal Õhtulehes ilmunud lugu varjupaika taotlevast Abioyest (nimi muudetud) on sellise suhtumise musternäide. On selged tõendid, et meest on tema jutlustamistegevuse käigus rünnatud ja üritatud ka tappa. Ta pääses 2018. aastal napilt eluga tulistamisest kirikus, kus hukkus lisaks kahele preestrile veel 17 inimest – fotod preestrite matustest leiab rahvusvahelisest meediast, loo Abioye eluga pääsemisest sama tulistamise käigus Nigeeria ajakirjandusest. Selle asemel on politsei- ja piirivalveamet (PPA) aga olnud algusest peale keskendunud tema loos leiduvatele väidetavatele vastuoludele. Abioye on pidanud hankima Nigeeriast üha uusi tõendeid, kinnitamaks oma loo tõelevastavust.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

Parasiidid välja! 18. mai 2021 08:57
On täiesti lubamatu väiksesse Eestisse aafriklasi lasta.
Nii? 17. mai 2021 20:36
Fakt on see, et suur osa valetabki, pole vaja seda ühte ausat nina alla hõõruda. Paljudel on dokumendid "kadunud" või "uppunud", samas raha ja uus IPhone hoiavad küünte ja hammastega taskuvoodrist kinni, et mitte välja kukkuda ja ei kukugi. Kodus oldi tagakiusatud aga Euroopas pagulasstaatus saades, sõidetakse kodumaale puhkama. Ja miks ei pageta naaberriikidesse, vaid just EU-sse, teame me kõik.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS