Eesti uudised

RIIK KUPATAB PAGULASED KOJU TAGASI: inimõiguslaste hinnangul eeldab politsei, et varjupaigataotleja valetab (4)

Nils Niitra, 17. mai 2021 16:55

MIS NEIST EDASI SAAB? Eesti Inimõiguste Keskuse juhi Egert Rünne sõnul ei saa me tegelikult kunagi teada, mis saab edasi neist varjupaigataotlejatest, kes saadetakse kodumaale tagasi – kas neid kiusati taga või kas nad jäid üldse ellu?

Foto: Eesti Inimõiguste Keskus

Mullu jättis politsei- ja piirivalveamet rahuldamata kaks kolmandikku Eestis esitatud varjupaigataotlustest. Pagulaste abistamisega tegelevate organisatsioonide hinnangul eeldab amet juba ette, et varjupaigataotlejad valetavad. 

Läinud nädalal Õhtulehes ilmunud lugu varjupaika taotlevast Abioyest (nimi muudetud) on sellise suhtumise musternäide. On selged tõendid, et meest on tema jutlustamistegevuse käigus rünnatud ja üritatud ka tappa. Ta pääses 2018. aastal napilt eluga tulistamisest kirikus, kus hukkus lisaks kahele preestrile veel 17 inimest – fotod preestrite matustest leiab rahvusvahelisest meediast, loo Abioye eluga pääsemisest sama tulistamise käigus Nigeeria ajakirjandusest. Selle asemel on politsei- ja piirivalveamet (PPA) aga olnud algusest peale keskendunud tema loos leiduvatele väidetavatele vastuoludele. Abioye on pidanud hankima Nigeeriast üha uusi tõendeid, kinnitamaks oma loo tõelevastavust.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.05.2021
VARJUPAIKA PALUVA NIGEERLASE USKUMATU LUGU: terroristist onu raiub mu lähedaste päid, aga Eesti võimud ei usu midagi!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee