Eesti uudised

Urmas Paet: „Kaitseväe orkestri tegevuse on seni lõpetanud ainult Nõukogude okupatsioon.“ (30)

Toimetas Marvel Riik, 16. mai 2021 17:33

Urmas Paet

Foto: Tiit Tamme

Reformierakonna eurosaadiku Urmas Paeti hinnangul pole mõeldav, et kaitsevägi läheb sümbolite kallale, mida on suudetud hoida ka keerulisematel aegadel. „Kindlasti on Eesti riigis aastal 2021 olemas lahendus, mis ei lõpeta ligi 103 aastat tegutsenud kaitseväe orkestri tegevust. Tuleb end kokku võtta ja see teistsugune lahendus leida,“ ütles Paet pressiteates.

Paeti sõnul pole Eestis käes riigi ajaloo kõige hullem aeg, mis tingiks kaitseväe orkestri tegevuse lõpetamise. „Kaitseväe orkestri tegevuse on seni lõpetanud ainult Nõukogude okupatsioon,“ tõi eurosaadik välja.

Endine kaitseminister Urmas Reinsalu ütles Facebookis, et võimuliit on levitanud valet, kui andis mõista, et plaanib kärbete asemel kaitsekulutusi hoopis suurendada. „Ma ei toeta meie kaitseväe lõhkumist ja seisan sellele vastu,“ kirjutas Reinsalu sotsiaalmeedias. Tema hinnangul on kaplanite likvideerimine vastuolus riigi poolt usuvabaduse tagamise kohustusega ning 2002. aastal Kirikute Nõukogu ja valitsuse sõlmitud koostööprotokolliga. „See on muidugi ideoloogiline otsus, sisuline mõte on ilmsesti kaitseväest seniste väärtuste ja vaimulike välja puhastamine.“

Urmas Reinsalu

Foto: Martin Ahven

Eesti kaitseväe orkestri eelkäijaks peetakse 24. novembril 1918. aastal loodud 1. jalaväepolgu orkestrit, mille esimene ülem oli leitnant Georg Reder. Orkester likvideeriti 1940. aastal seoses Nõukogude Liidu okupatsiooniga. Eesti kaitseväe orkester taasloodi ametlikult 29. jaanuaril 1993 ning esimest korda koguneti tööd alustama juba paar päeva hiljem.

Samal teemal

16.05.2021
Kaitseväe orkester ja kaplaniteenistus koondatakse | Herem: kokkuhoiu käigus ei tohi kaitseväe võitlusvõime ja lahinguvalmidus langeda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee