Poliitika

Venemaa Riigiduuma saadik nimetas Ukraina presidendi sõnu „tühjaks jutuks“ (3)

Toimetas Valeria Filippova, 16. mai 2021 12:02

Aleksei Puškov

Foto: Reuters

Venemaa Riigiduuma rahvusvaheliste suhete komitee esimees Aleksei Puškov kritiseeris Ukraina presidenti ja tuletas talle meelde tema riigi koha, avaldades vastava teksti enda Telegrami kanalil.

„Kuidas saab Ukraina olla Euroopa keskus ja kaitsta selle idapiiri? Kas sellepärast, et seal on väga kõrge korruptsioon ja ilmne kalduvus finantsparasiitsusele?“ küsis riigiduuma saadik Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi sõnu Ukraina on ,,Euroopa keskus ja süda “ kommenteerides, viidates omakorda Ukraina abitusele ja USA järgimisele.

Puškov nimetas Zelenskõi väidet, et Ukraina on „Euroopa süda“, tühjaks jutuks, vahendab Lenta.ru.

,,Kas see territoorium, mida hakati mitte nii kaua aega tagasi nimetama Ukrainaks, on läbinud Euroopa ajaloolise teekonna – rahvusriikide loomise, renessanssi, reformatsiooni ja muid Euroopa protsesse?“ kirjutab ta. Riigiduuma saadiku meelest läks Ukraina liider liiale, kasutades sarnast sõnastust.

Varasemalt ütles Aleksei Puškov, et Kiievi välispoliitika sõltub otseselt USA-st. Ta märkis, et Ukraina pole oma 30 aastase eksistentsi jooksul suutnud ületada ajaloolise omariikluse puudumist.

„Siit tulebki praegune üheselt mõistetav sõltuvus Läänest ja ennekõike Ameerika Ühendriikidest kui tänapäevase Ukraina ainsast võimalikust eksistentsivormist,“ selgitas senaator.

Puškov lisas ka, et Ukrainas pole iseseisvat täieõiguslikku eliiti. Senaatori sõnul otsib Kiiev endale patroone.