Maailm

Iisraeli peaminister Netanyahu: ,,Rünnakud Gazale jätkuvad nii kaua kui vaja."  (6)

Toimetas Valeria Filippova, 16. mai 2021 10:26

Hamase raketid lendavad Iisraeli pihta.

Foto: AFP

Rünnakud Gazale toimuvad juba nädal aega. Gazas on tapetud vähemalt 148 inimest ja Iisraelis kümme, kelle seas on kaks last. Iisraeli peaministri Benjamin Netanyahu sõnul ei lõppe rünnakud enne kui on õige aeg.

Peaministri sõnul teeb Iisrael kõik võimaliku, et tsiviilohvreid vältida, ent pühapäeva alguses hukkus Iisraeli õhurünnakutes Gazas vähemalt kolm palestiinlast, teatasid tervisehoiametnikud. Samuti ründasid Iisraeli relvajõud pühapäeval Gaza Hamasi liidri kodu.

24 tunni jooksul ründasid Iisraeli relvajõud 90 palestiinlaste objekti Gaza sektoris, vahendab Lenta.ru.

Laupäeval helistas USA president Joe Biden Netanyahule ja Palestiina presidendile Mahmoud Abbasele, et väljendada oma muret olukorra suhtes. ÜRO Julgeolekunõukogu istung peaks toimuma hiljem pühapäeval, vahendab BBC.

President Biden ütles peaminister Netanyahule, et toetab jätkuvalt Iisraeli õigust ennast kaitsta, teatas Valge Maja. Ta väljendas muret mõlema poole surmade pärast ja kutsus meediahoone varisemise järel üles ajakirjanikke kaitsma.

Biden rääkis esimest korda pärast ametisse astumist Palestiina president Abbasega, öeldes talle, et on pühendunud USA ja Palestiina partnerluse tugevdamisele. Samuti sõnas ta, et Hamasi raketituli Iisraeli pihta peab lõppema.

Iisraeli liidri sõnul on Iisraeli kampaania Hamasi vastu igati õiglane ja moraalne. Ühtlasi tänas ta toetuse eest Joe Bidenit ja teisi maailma liidreid.

Samal teemal

17.04.2021
„Keegi ei taha, et lapsed asjatult surevad.“ Eesti ekspertide arvates ei lõpe Iisraeli ja Palestiina verine konflikt niipea
16.04.2021
Iisrael: aeg vaherahuks pole veel küps
15.04.2021
Gazas hävis õhurünnakus hoone, kus tegutses kaks meediakanalit
14.04.2021
IGAVIKULINE KONFLIKT: Iisraeli ja Palestiina erimeelsustel on pikk ajalugu