Eesti uudised

Reinsalu kirjutab raamatut eelmisest valitsusest: oma äratundmisrõõmu leiavad kõik poliitikud (14)

Katrin Rohtla, 15. mai 2021 16:32
Urmas Reinsalu avaldab eelmist valitsust puudutava raamatu.Foto: Erki Pärnaku
Eelmises valitsuses välisministri ametikohal olnud Urmas Reinsalu avaldab peagi raamatu, kus toob avalikkuse ette ka eelmise valitsuse lood, otsused ja tagamaad, mida senini avalikult lahatud ei ole. 

"Ma kirjutan asjadest nagu nad olid," lubab poliitik, et tema teos saab olema aus.

Kes on need poliitikud, kes peaksid tundma teose avaldamise eel ehk hirmu?

"Oma äratundmisrõõmu leiavad kõik poliitikud, ka mu enda erakonnast," lisab Reinsalu, et lisaks valitsusele puudutab ta ka Reformierakonda ja Sotsiaaldemokraate.

Ta ei pelga, et raamatu tõttu võib ta enda teekond poliitikas jätkuda keerulisemate takistustega.

"Just vastupidi! Ehk ärgitab see ka teisi vaatama kõige lähemal olevale poliitilisele minevikule justnimelt rahulikumalt tagasi. Ja mõtestatumalt."

Reinsalu sõnul on viimased aastad ühiskonnas möödunud suure kirglikkusega, mida tema ilmuv teos aitab vaadelda nüüd palju objektiivsemalt.

"Püüda kokku võtta asetleidnud sündmused, et need ei mattuks kirgliku vastaseisu - niisuguse mulla hunniku alla," ütleb Reinsalu ja lisab: "Kahte aastat valitsuses maha kriipsutada ei saa."

Poliitik ei taha oma kogemusi jagada tähelepanu saamiseks, vaid enda sõnul pelgab, et muidu lähevad asjad lihtsalt meelest ära.

Tegu on minavormis teosega, mis pole romaan, vaid vaatleb olnut. Reinsalu sõnul puudutab ta raamat rahvusvahelist poliitikat, kuid oma osa on seal ka sisepoliitikal ja koroonakriisil.

Et saladuseloor ei kaoks, siis ei taha ta nimetada neid, keda võiks raamat eriti puudutada.

"Kirjutan sellest, mismoodi asjad olid. Ja põnevaid asju oli - üks paras seiklus oli," lubab ta lugejatele, et jääb poliitkorrektseks - ei säästa end ega teisi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee