Maailm

WHO: lükake laste ja noorukite vaktsineerimine edasi  (17)

Toimetas Valeria Filippova, 15. mai 2021 10:42

Maailma Terviseorganisatsiooni juht Tedros Adhanom Ghebreyesus

Foto: Reuters

Reedel ütles Maailma Terviseorganisatsioon (WHO), et jõukamad riigid peaksid lastele ja teismelistele koroonavaktsiinide andmise plaanid edasi lükkama ja annetama selle asemel varud madala sissetulekuga riikidele.

Koroonaviiruse vaktsiinide jaotumine maailmas on endiselt väga ebaühtlane. Alates esimeste vaktsiinide heakskiitmisest detsembris on jõukamad riigid suurema osa varudest kokku ostnud. Paljud riigid võistlevad selle nimel, et suurema osa enda elanikkonnast ära vaktsineerida, vahendab BBC.

Samal teemal

Reedel Genfis virtuaalkonverentsil esinedes ütles WHO juht Tedros Adhanom Ghebreyesuset, et mõistab, miks mõned riigid tahavad lapsi ja noorukeid vaktsineerida, kuid ütles: „Ma kutsun neid kohe üles järele mõtlema“.

„Madalates ja keskmise sissetulekuga riikides ei ole Covid-19 vaktsiinide pakkumine olnud piisav isegi tervishoiutöötajate immuniseerimiseks ning haiglad täituvad inimestega, kes vajavad kiiresti elupäästvat abi,“ ütles ta.

Eelmisel nädalal tuli USA president Joe Biden välja plaaniga alustada vaktsiinide pakkumist 12–15-aastastele võimalikult kiiresti. Samuti loodab ta, et 70% USA täiskasvanutest saavad 4. juuliks vähemalt ühe Covid-19 vaktsiini doosi, et kõik Ameerika perekonnad saavad iseseisvuspäeva tähistada.

Eestis saavad alates 17. maist vaktsineerida end ka 16–49aastased.

Seni on USA ja Hiina manustanud kõige rohkem vaktsiiniannuseid, kolmandal kohal on India. Ja ehkki peaaegu kogu Euroopa ja Ameerika on alustanud vaktsineerimiskampaaniaid, on mõned Aafrika riigid alles alustamas.

Selle jaoks töötati välja Covaxi skeem, mille eesmärk on kõigepealt vaktsineerida 20% elanikest 92 liitunud vaesemas riigis, alustades tervishoiutöötajatest. Kampaaniat juhib Maailma Terviseorganisatsioon.

Reedese konverentsi ajal hoiatas Tedros ka selle eest, et pandeemia teine ​​aasta on tõenäoliselt surmavam kui esimene ning et olukord Indias on tõsine probleem.

Indias ei ole paljud koroonaviirusega patsientidega tegelevad tervishoiutöötajad vaktsineeritud ja mõned on suremas. Tõsine annuste puudus toob endaga kaasa surmava teise Covidi laine lõpu ja hoiatused lähenevast kolmandast lainest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee