Maailm

Ukraina pani kremlisõbraliku ärimehe koduaresti 

Greete Kõrvits, 14. mai 2021 19:09
Foto: Reuters/Scanpix

Ukraina kohus otsustas neljapäeval määrata Putini sõbra, Kremli-meelse ärimehe Viktor Medvedtšuki (pildil) koduaresti. Ukraina suurima ning samuti Moskva-meelse opositsioonipartei juhti süüdistatakse pärast tema kodus ja kontoris toimunud läbiotsimist riigireetmises, vahendab raadio Vaba Euroopa.

Medvedtšukil on Vene riigipeaga äärmiselt soojad suhted. Vladimir Putin on koguni tema tütre ristiisa. Veebruaris kehtestas Ukraina tema ja ta abikaasa vastu sanktsioonid. Paari vara külmutati kolmeks aastaks ja neil keelati Ukrainas äriga tegelda. Samuti kadusid eetrist kolm telekanalit, mis kuulusid arvatavasti ärimehe kontrolli alla. USA määras juba 2014. aastal Medvedtšukile sanktsioonid söe eksportimise tõttu Ida-Ukraina separatistlikest „rahvavabariikidest“ Venemaale. Valitsus kehtestas praegusedki sanktsioonid pärast välisminister Dmõtro Kuleba jutuajamist Ameerika ametivenna Antony Blinkeniga.

66aastane Medvedtšuk lubas võitlust jätkata ning poliitikast mitte taanduda. Istungi ajal kogunes kohtumaja juurde rahvahulk, kes nõudis, et ta vangistataks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee