COOP | Video: Mari Luud 14. mai 2021 15:32

„Mul oli parasjagu vaba tund ja valmistasin ette järgmiste õpilaste asju. Siis mulle helistati ning hakati uurima minu tarbimisharjumuste teemal. See vestlus läks päris pikaks ning mul oli juba tunne, et kas võiksime lõpetada, ma teeks tööd ka,“ seletab Coopi autoloosis aprillikuu ostude põhjal uhiuue Toyota Rav4 võitnud Maarja Kallas (36).

Maarjalt päriti, kas ta on kursis Coopi kampaaniate ja auhindadega. „Mõtlesin, et oi, ei tea, käin poes ainult selleks, et süüa saada. Siis meenus, et auto oli ju kunagi… mille peale mulle öeldi, et palju õnne, võitsite,“ jutustab naine.

Esimesena andis Maarja info edasi kolleegile, kes istus samas klassis. Viimane oli muide nii ärevil ja õnnelik, et pidi hoidma kätt suu ees, et mitte kiljuma hakata! Teisena kuulis võidust elukaaslane. „Ta küsis mult, et kas mind piinab magamatus,“ naerab Maarja.

Võidukõne ajal vallanud emotsioone kirjeldab ta aga nii: „Külmavärinad ja uskumatu tunne – mina võitsingi!“

Maakohas on auto väga vajalik

Nelja poja (kõige vanem 16 ja noorim 3) ema Maarja tunnistab, et kui linnas elades ei olnud auto olemasolu nii vajalik ja eelistati kondimootorit, siis nüüd on ilma sõidukita keeruline. Nimelt koliti alles möödunud aastal Võrust Sänna külasse, tööl käib naine aga Rõuges.

Mõni aeg tagasi sai Maarja elukaaslane päranduseks Sännas asuva vesiveski ning asjalik pere otsustas seal puhkemaja avada. „Kui koroona tuli, siis pidime selle kinni panema. Eelmisel aastal kolisime ise sinna ja lastele hakkas nii meeldima, et ei tahtnudki enam lahkuda. Praeguse plaani järgi jääbki see meie koduks,“ selgitab Maarja.

Nii Maarja kui ka tema kaasa on pärit maalt (Võrus elati kümme aastat), seega nauditakse täiel määral looduses viibimist. „Meil on aed, vesiveski ning Pärlijõgi. Kaunis loodus ja palju liikumisruumi. Meil on suurepärane võimalus praegusel koroonaajal tunda end inimestena,“ õhkab Maarja. Kuna kolm poega armastavad võrkpalli, siis on neil isegi võrkpalliplats. „Kui lastel on kodukoolis paus, siis tõttavad nad kohe õue, et võrkpallimatš pidada. Nii et liivahunnikud meie koridoris aina kasvavad,“ muigab Maarja.

Sel suvel loodab pereema ka veidi enam aiapidamisega tegeleda – tahaks oma aiamaalt maasikaid, kurke ja tomateid saada.

Uus Toyota on mugav, ökonoomne ja ilus

Maarja sõnul tuli autovõit väga õigel ajal. „Mu enda masin andis nii-öelda töölepingu üles. Nüüd on reaalselt olemas, millega edasi liigelda,“ ütleb ta. Siiski ei lähe seitsmekohaline Chrysler mahakandmisele, vaid hoopis parandusse. „Kuna meil on nii suur pere, siis tahaks, et kõik mahuksid ikka ühte autosse ära,“ tõdeb ta.

Rõuges tööl (kus ta on ametis erivajadusega laste õpetajana) hakkab Maarja igal juhul uue Toyotaga käima. „Ma arvan, et sinna on mõttekam liikuda ökonoomse autoga,“ leiab ta. Toyotast rääkides lähevad Maarja silmad särama ning tal jätkub rohkelt kiidusõnu nii selle välimuse, suuruse kui ka mugavuse osas. „Ei ole vist inimest, kes ütleks, et uus auto ei sobi!“ teatab ta.

Kui ilm on ilus, siis sõidab Maarja kodust tööle hoopistükkis tõukerattaga. Ka võiduauto üleandmisele Võru Maksimarketi ette saabus ta sellesama stiilse tõukerattaga. „15 kilomeetrit allamäge, nii et pigem lihtsam teekond. Ma ei tea, kas asi oli pabinas või milleski muus, aga jõudsin siia kiiresti, kõigest 35 minutiga,“ räägib Maarja.  

Kuhu viib aga esimene sõit uue Toyotaga? „Täna lähen tagasi tööle, nii et kõigepealt reisib auto just Rõugesse. Kevad on õpetajate ja õpilaste jaoks nii kiire aeg, et ei jõua ilmselt kuhugi mujale minna,“ nendib ta. Suvisel ajal loodab naine aga perega mööda Eestit ringi vaadata

Perekond, kes vääris võitu!

Võru Maksimarketis käib Maarja umbes kaks korda nädalas. „Võtan alati suure korvi ning kõnnin poenimekirjaga ringi. See nimekiri ongi koostatud niisuguses järjekorras nagu ma kaupluses asjad leian – seega sujub kõik kiiresti,“ selgitab Maarja.

Maksimarketi juures meeldib Maarjale avarus ning see, et peale toidukraami leiab ka muu vajaliku. „Saan siit esmatarbeid – olgu selleks sokid, pann või midagi muud. Poodi minnes käin esimesena raamatuleti juurest läbi, mul on hea meel, et siit leiab ka midagi ajule,“ sõnab ta.

Kiidusõnu jätkub kaupluse töötajatelegi: „Teenindav personal on siin super – kõik inimesed naeratavad ja on sõbralikud!“

Kui Maarja tunnustab eelkõige Maksimarketi töötajaid, siis kohalikud kiidavad pigem teda ja tema peret. Nii mõnedki möödujad nendivad, et see võit läks küll õigesse kohta. Mida inimesed sellega silmas peavad? Maarja hakkab esiti naerma ning leiab, et seda peaks ütlejatelt uurima. Hetke mõeldes avaldab ta siiski arvamust: „Võib-olla on asi selles, et oleme elurõõmsad, abivalmis ning ei vingu ega virise. Elu on ju selline nagu on. Me ei ole inimesed, kes istuks kodus ja lesiksid diivanil. Enamuse ajast sõidame ringi, tegeleme spordiga ning oleme lihtsalt aktiivsed.“

Kuidas võita auto?

Eesti kõigi aegade suurima autoloosi käigus loosib Coop iga kuu oma klientide vahel välja uhiuue Toyota RAV4 päriseks. Loosis osalemiseks peab klient Coopi kauplustes või eCoop lehel ühe kuu jooksul poodlema kokku vähemalt 50 euro eest ning registreerima oma ostud Coopi kliendikaardiga (Säästukaart, Säästukaart Pluss või Coop Panga kaart). Just kliendikaardi registreerimine on võti loosis osalemiseks, kuna automaatne kliendikaardi süsteem peab ise arvestust, kui palju virtuaalseid loosipileteid on kogunenud. Oma piletite arvu ja kui palju järgmisest piletist puudu on, saavad kliendid jooksvalt vaadata ostutšeki pealt. Samuti tasub aadressil www.coop.ee/saastukaart üle kontrollida, et Säästukaardi andmebaasis oleksid õiged kontaktandmed, sest kui klienti pole võimalik kolme tööpäeva jooksul kätte saada, on korraldajal õigus välja loosida uus võitja.

Juhul, kui ühe kuu jooksul koguneb oste kokku üle 100 euro, on võiduvõimalus kaks korda suurem, 150 euro korral kolm korda suurem ja nii edasi. Iga kuu toimub uus loosimine ja virtuaalsete loosipiletite arvestamine algab otsast peale. Loosimiste tulemustest informeeritakse avalikkust meedia kaudu ning lisainfot leiab Coopi koduleheküljelt www.coop.ee/autoloos.