Maailm

OHVRITE ARV KASVAB: Iisraeli maa- ja õhuväed tugevdasid rünnakuid Gazas asuvatele sihtmärkidele (3)

Toimetas Aare Kartau, 14. mai 2021 09:10

Iisraeli tank Gaza piiril. Rahu ei paista kusagilt.

Foto: AFP/Scanpix

Iisraeli ja Palestiina ärev konflikt ei näita raugemise märke. Iisraeli sõjavägi teatas reedel, et nende maa- ja õhuvägi ründab teatud sihtmärke Gaza sektoris. Pommitamistest teatanud kohalikud elanikud kardavad, et Iisrael alustab Palestiina valduses olevale territooriumile suurt sissetungioperatsiooni. Kokku on juba viiendat päeva vältava konflikti käigus hukkunud üle saja inimese.

Vaenutegevuse viiendal päeval teatas Iisraeli sõjavägi, et nad ründavad Hamasi valduses olevat enklaavi. Ehkki avalduses kuigi täpset teavet ei jagatud, märkisid relvajõududega seotud Iisraeli sõjakorrespondendid, et seni pole veel maapealset sissetungi toimunud ja nende väed tulistasid suurtükkidega Iisraeli territooriumilt. Samal ajal jätkub ka Palestiina võitlejate raketituli Iisraeli suunas.

Samal teemal

Ka Gaza põhjapiiri ääres elavad inimesed mainisid, et pole näinud enklaavis märke Iisraeli maavägedest, ent siiski tabas sektorit tugev suurtükituli ja kümned õhurünnakud, teatab Reuters. Paljud piiriäärsed elanikud lahkusid kodudest, mõned pered otsisid peavarju kohalikest ÜRO juhitud koolidest.

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu teatas neljapäeval, et sõjakäik võtab rohkem aega. Tema sõnul on Iisraeli väed tabanud Gazas kokku ligi 1000 sõjalist sihtmärki. Riigi ametnike hinnangul tuleb anda Gaza tugevaimale sõjalisele rühmitusele Hamas enne relvarahu tagamist tugev hoiatav löök.

Viimaste päevade jooksul levis vägivald ka Iisraeli juutide ja araablaste segakogukondadesse, mis on pika konflikti n-ö uueks rindeks. Mitmete linnade tänavatel toimusid verised kähmlused, mille taustal hoiatas Iisraeli president Reuven Rivlin kodusõja eest.

Nelja päeva jooksul on Gaza sektoris tapetud vähemalt 109 inimest, nende seas ka 29 last. Ainuüksi neljapäeval suri 52 palestiinlast. Iisraelis on seevastu surnud seitse inimest.

Välisriigid kardavad jätkuvalt, et viimaste aastate ägedaim sõjategevus piirkonnas võib kontrolli alt väljuda. Seni pole olukorra taunimine ega teiste riikide soovitatud vaherahupüüdlused tulemusi andnud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee