Seisukoht

Seisukoht | Viirus jääb, inimõigused kaovad (6)

Arvo Uustalu, ajakirjanik, 12. mai 2021 18:44
Pigem kõrvaltvaataja rolli valinud Rootsis on nakatumiste arv võrreldav Eesti ja USAga ning oluliselt madalam kui Tšehhis. Pigem on see aga vestluse teema vastavatud välikohvikutes, kus kaks pluss kaks reeglit ilmselgelt rikutakse. Olulisem on see, et süüdimatult tallatakse jalge alla inimõigused. Olgu see siis, kas teadmatusest, tegutsemistahte demonstreerimisest või majandusliku kasu lõikamise soovist.

Pigem kõrvaltvaataja rolli valinud Rootsis on nakatumiste arv võrreldav Eesti ja USAga ning oluliselt madalam kui Tšehhis. Pigem on see aga vestlusse teema vastavatud välikohvikutes, kus kaks pluss kaks reeglit ilmselgelt rikutakse. Olulisem on see, et süüdimatult tallatakse jalge alla inimõigused. Olgu see siis, kas teadmatusest, tegutsemistahte demonstreerimisest või majandusliku kasu lõikamise soovist.

Tõsimeeli räägitakse sellest, et vaktsineerimine tuleb teha kohustuslikuks ja delikaatsetele terviseandmete kaitsele vilistades koostatakse ka riigiasutustes avalikke nimekirju keeldujatest. Viimaseid mõistagi hirmutatakse töökohast või arstiabist ilmajätmisega.

Võtan mütsi maha kõigi nende ees, kes end vaktsineerida lasevad ning hoian pöialt, et ränki kõrvalnähte oleks võimalikult vähe. Küll nimetab iga riik, kes vaktsineerimise sisuliselt kohustuslikuks teeb, end kommunistlikuks. Ei Hiina viiruse ega ka punase katku kodumaal küsinud keegi, kas sutsu käsivarde või veelgi pehmemasse kehaossa soovite.

Kui sutsuke inimõigusi veel alles on, siis eluliselt nõnda tähtsa otsuse peab saama teha iga inimene ise. Mitte riik ja meditsiinitöötajad, kelle kompetentsi on vabas riigis õigus ka mitte uskuda.

Nagu teisedki viirused, jääb ka koroona inimkonnaga väga pikkadeks aastateks. Viirusega võitlemise sildi all ei saa tappa inimõigusi. Neid tagasi saada on väga raske.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee