Eesti uudised

Sotsid tahavad Ratase kutsuda korruptsioonivastase erikomisjoni ette

Jüri Ratas püüab hiigelarveid välja vabandada: töötasin kõigi Eestimaa inimeste peaministrina (127)

Toimetas Keit Paju, 12. mai 2021 16:07
Foto: Martin Ahven
"Tagasivaade peaministri tööle vastulauseks Eesti Ekspressis avaldatud käsitlusele. Hommikupoolikul rääkisime sel teemal erakonnakaaslastega, nüüd pean õigeks sama infot teiega jagada. Lühidalt öeldes – töötasin kõigi Eestimaa inimeste peaministrina ning tegin seda südamest ja ettenähtud piirides," kirjutab Ratas.

"Detailsemalt rääkides selgitan järgmist: mul oli au töötada Eesti Vabariigi peaministrina rohkem kui neli aastat ja tänan südamest kõiki, kes sel teel mind toetasid. Valitsusjuhi ametit pidades järgisin alati nii eetilisi ja seaduslikke piire kui ka oma südametunnistust ja tõekspidamisi. Sisustasin kogu peaministri töö nii, et mul oleks võimalik seista Eestimaa inimeste eest parimal moel. Valitsusjuhi amet ei küsi kellaaega ega nädalapäeva, vaid töötada tuleb pidevalt. See tähendab eelkõige inimestega suhtlust, et üheskoos lahendused leida. Need määravad, kui tugev on valitsusliit ja kui edukas on Eesti," põhjendab Ratas kulutusi.

Samal teemal

"Olen andnud parima, et inimestega arutleda ja neid kuulata, tänada ja tunnustada, märgata ja meeles pidada. Nii valitsusliidus ja Stenbocki majas kui ka väljaspool valitsust ja kõikjal Eestis, tihtipeale nädalavahetuseti ja hilisõhtuti. Igapäevatöös olen lähtunud tavapärastest põhimõtetest – sünnipäevadel on viisakas inimesi meeles pidada, õhtustel hilistundidel koosolekuid pidades tuleks osalejatele ka midagi õhtusöögiks pakkuda jm. Lisaks ametlikele nõupidamistele ja kohtumistele tuleb käia ka inimestel külas, arutada küsimusi vabamas õhkkonnas. Need on minu põhimõtted ja arusaamad," kirjeldab Ratas, et ta on viisakas ja heasüdamlik inimene.

"Leian, et ka kõik see käib peaministri ameti juurde, nende aastate jooksul olen sellest lähtunud ning pidanud seda oluliseks. Pea ööpäevaringselt käinud töö eeldas minu poolt väga paljude teiste inimeste kaasamist ja nende panustamist aegadel, mil nad võinuks olla perega kodus," märgib Ratas.

Ratase sõnul ei ole peaministri ametis võimalik ööbimis- ja toitluskulude arvel kokku hoida.

"Julgestusest ja protokollilisest toest ei ole selles ametis võimalik loobuda. See on tähendanud ka vastavaid toitlustus- ja ööbimiskulusid tervele delegatsioonile. Ringsõitudeks, mil toitlustus oli vaid osaline, on riigikantselei ostnud kaasa kõigile osalejatele mõeldud söögid ja joogid," ütleb ta.

"Esimesest hetkest peaministrina on olnud selge, et valitsuse ja erakonna tegemised ning mõistagi isiklikud kulud tuleb lahus hoida ja kinni tuleb pidada peaministrile ettenähtud esinduskulude eelarvest. Neist piiridest olen ka kinni pidanud. Olen töötanud peaministrina südamest ning järginud kõiki minule teadaolevaid reegleid ja häid tavasid," kinnitab Ratas, et tema ei ole eksinud.

Sotsiaaldemokraadid: Jüri Ratas peab tulema korruptsioonivastase erikomisjoni ette

Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Eduard Odinets (SDE) teeb komisjonile ettepaneku kutsuda endine peaminister Jüri Ratas esimesel võimalusel komisjoni ette, et Ratas annaks aru oma tööväliste ja ilmselt erahuvides tehtud kulutuste asjus, mille maksis kinni riigikantselei.

„Tänase Eesti Ekspressi artiklis toodud Ratast ja peaministri bürood puudutavad faktid tekitavad tõsiseid kahtlusi eelmise peaministri kulutuste seaduslikkuses ja riivavad sügavalt paljude inimeste õiglustunnet. Välja toodud tõsiasjad pole mitte ainult eetiliselt taunitavad, vaid on ka korruptsioonihõngulised. Jutt käib avaliku raha sihipärasest kasutamisest. Komisjoni otsene kohus on kuulata ära Ratase selgitused ja teha siis oma järeldused,“ ütles Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluv Odinets.

Odinets avaldas lootust, et ka teised erikomisjoni liikmed on sellise istungiga päri. „Eeldan, et poliitilised kaalutlused ei saa siin takistuseks ja juba homme on võimalik esitada Ratasele komisjoni ametlik kutse,“ lisas Odinets.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee