Krimi

VIDEO | Politsei alustas protestijale otsa sõitnud riigikogulase suhtes uurimist (82)

Siim Randla, 12. mai 2021 10:47

Video otsasõidust.

Toompea lossi ees riigikogu liikme, keskerakondlase Igor Kravtšenko maasturilt löögi saanud ja haiglas vigastuse fikseerinud Daniel Rüütmann kuulati teisipäeval politseis tunnistajana üle ning asjas on alustatud väärteomenetlust. 

Läinud esmaspäeval riigikogu ees paarikümne inimese osalusel toimunud meeleavaldusel sõitis Keskerakonna rahvasaadik Kravtšenko otsa endisele erakonnakaaslasele Rüütmannile, kelle sõnul oli ta pärast otsasõitu haige, tal oli palavik. Haiglas fikseeriti tal vigastus ja see info on politseini jõudnud.

Samal teemal

„Politsei kuulas 3. mail Toompeal juhtunu osas tunnistajana üle 32aastase mehe ja alustas väärteomenetlust liiklusseaduse paragrahvi järgi, mis käsitleb mootorsõiduki-, maastikusõiduki- või trammijuhi poolt varalise kahju või ettevaatamatusest tervisekahjustuse tekitamist,“ ütles politsei-ja piirivalveameti pressiesindaja Kristjan Lukk Õhtulehele.

Pärast Kravtšenko tegu ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas Õhtulehele, et teema on kahetsusväärne. „Liikluses peame alati lähtuma sellest, et jalakäija on kümneid kordi nõrgem pool kui sõiduk. Meil oli hommikul fraktsioonis sellest juttu. Igor sai selgelt aru, et ta on teinud väga raske eksimuse,“ rääkis endine peaminister eelmisel teisipäeval.

Riigikogu endine esimees Eiki Nestor ei näinud, et Kravtšenko kaasus annaks põhjust rääkida tema saadikupuutumatuse äravõtmisest. „Minu pikaleveninud poliitikukarjääri jooksul olen käinud mitmetel meeleavaldustel, aga kunagi pole midagi sellist juhtunud, et saadikud meeleavaldajatele mingitpidi kallale lähevad,“ tõdes ta siiski.

„Mitte kunagi, mitte iialgi pole sellist rahvasaadikut Eesti riigikogus olnud! Väga inetu,“ kritiseeris Nestor teravalt seda, et Keskerakonna rahvasaadik meeleavaldajat müksas. „Midagi ei ole parata. Ma kordan oma vana tuntud tõdemust, mis inimestele ei meeldi: riigikogu on rahva poolt valitud. Mõelge hoolega, keda te sinna valite!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee