Poliitika

Jüri Ratase presidendikandidatuur kogub iga päevaga aina suuremaid küsimärke

POLIITMAAGIA: kuidas muutuvad jõujooned? Kas Pentus-Rosimannus hoiaks ka lapsepuhkuse ajal kätt valitsuse pulsil? (3)

Marvel Riik, 11. mai 2021 16:36
TÖÖ JÄTKUB: Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus ei plaani lapse sündimisel pikalt koduseks jääda.Foto: Rauno Volmar / Ekspress Meedia
Suve lõpus ootab rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus esiklapse sündi. Lähedaste kaasvõitlejate sõnul ei plaani minister teha nn Mailis Repsi ehk ilmuda tööpostile rinnalapsega, kuid ta ei kavatse ka emaks saades poliitmaastikult kaduda ega telefoni välja lülitada. 

Reformierakonnas pole selgust, kui kauaks plaanib lapseootel rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus jääda valitsusest eemale. Fakt on aga see, et teda oodatakse tagasi pigem esimesel võimalusel kui pooleteise aasta pärast, kui vanemahüvitis lõppeb. Pentus-Rosimannus on jätkuvalt Reformierakonna number kaks valitsuses. Ta on peaminister Kaja Kallase lähim liitlane, kelle ülesandeks on – sarnaselt Mailis Repsi rolliga Keskerakonna eelmistes valitsustes – ohjeldada kogu valitsust, sh seista oma erakonna tahte eest ning nullida vajadusel liitlase vembukatseid. Valitsusdelegatsioonis ei ole poliitteadmistelt ja -kogemustelt Pentus-Rosimannusele vastast.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.05.2021
Keit Pentus-Rosimannus avameelselt lapseootusest: lapsest ja kasvavast perest oleme unistanud pikalt
13.03.2021
AUTOROLLO TONT MINEVIKUST: ähvardused, üllatavad pöörded ja väidetav inimröövi katse. Kas Pentus-Rosimannus oli tõesti lihtsalt süütu kõrvaltvaataja?
26.01.2021
VÕIMUMÄNGUDE KÖÖGIPOOL: Kaja Kallas kaotas ministriportfelle juba läbirääkimiste alguses

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee